دیده ها و شنیده‌های ما می‌تواند سازنده باشد
چهارشنبه 7 خرداد 1399 ساعت 21:23 | نوشته ‌شده به دست مسافر مهدی | ( نظرات )

سیزدهمین جلسه از دوره  بیست وچهارم کارگاه‌های آموزشی خصوصی مسافران، جمعیت احیای انسانی کنگره 60 نمایندگی صالحی  به استادی مسافر کمک راهنما آبتین ، نگهبانی مسافر مجید و دبیری مسافر احسان  با دستور جلسه (وادی‌دهم و تاثیر آن روی من ) چهارشنبه  7 خرداد 1399 ساعت 17 بعدازظهر آغاز به کارکرد.

خلاصه سخنان استاد:

این دومین جلسه است که بعد از این بیماری کرونا،به صورت عمومی نمایندگی صالحی برگزار می کنیم.ما اصلاً از مریضی کرونا نمی‌ترسیم چون صورت مسئله این بیماری در کنگره پیدا شده و کسانی که دستورالعمل هایی که مهندس دژاکام داده‌اند را رعایت کنند، نه مبتلا شدند و یا اگر مبتلا شدند نمردند.تعداد کمی هم از محلول DSP استفاده نکردند،که باعث فوت آنها شد. وادی دهم می‌گوید:《صفت گذشته در انسان ؛صادق نیست، چون جاری است》درون این دستور جلسه نکته مهمی وجود دارد و تاثیر ی که روی من گذاشت این بودکه ؛ امید را به من برگردانده است. من در گذشته انسان ناامید و مایوسی بودم، با خودم می‌گفتم خدایا  من درگیر یک مصیبتی شدم نادانسته، خیلی ساده اعتیاد من شروع شد با یک کام سیگاری و ذره ذره شروع شد و بعد از آن به صورت تفریحی مصرف تریاک و حالا دچار چه مصیبت بزرگی شده‌ام و هر کاری می‌کردم نمی توانستم از آن گرفتاری خارج شوم، مدتها برای من سوال بود که؛ آیا هیچ راه نجاتی وجود ندارد؟ در این دستور جلسه ما متوجه می‌شویم صفتها قابل تغییر است، یعنی انسان در هر جایگاهی که باشد می‌تواند، تغییر کند و کار زشت خودش را اصلاح کند و تبدیل شود به یک انسان مثبت و اگر هم انسان مثبتی باشد و در شرایط خوبی هم باشد، اگر قوانیین  و فرامین را رعایت نکند، سقوط می‌کند و در متن وادی به این موضوع اشاره شده و می‌گوید ؛این قانون هم امید می‌دهد و هم هشدار یک شمشیر دو لبه است به کسانی که در اعماق جهنم قرار دارند این امید را می‌دهد که می‌توانی برگردی و در صراط مستقیم قرار بگیری، زندگی‌ات را تغییر دهی و شرایط خوبی را برای خودت رقم بزنی و به کسی که در شرایط خوب است نیز هشدار می‌دهد که اگر اصول را رعایت نکنی قطعا سقوط خواهی کرد، علت‌اش این است که همه چیز جاری‌است. انسان، هستی و صفات همه و همه جاریست و در این عالم هیچ چیز ثابت نیست.

در این وادی به ما می‌گوید برای اینکه تغییر کنی باید اول حس خود را تغییر دهی، چرا؟ زیرا حس سازنده صفات ماست مثلا حس ناامیدی سازنده صفت ناامیدی است زیرا ناامید یک حس است، انسانی که نا امید نشود هیچگاه ناامیدی نمی‌تواند وارد او شود و یا می‌گویند؛ فلانی ترسو است ترس نیز یک صفت است ریشه اش در حس ترس است در واقع اگر ترس وجود نداشته باشد ترسو نیز وجود ندارد، پس نتیجه می‌گیریم برای تغییر صفت اول باید حس خود را تغییر دهیم، کل جهان هستی و نیستی را مثلث صوت، نور، حس تشکیل می‌دهد و به وجود آورده و ارتباط دهنده همه جهان های آفرینش همین مثلث است.

قدیمی‌ها و حکما و عالمان گفته‌اند؛ که جهان هستی و فیزیک را چهار عنصر متضاد آب، باد، خاک، آتش به‌وجود آورده این درست است اما چیزی که هیچ کجا گفته نشده و کنگره ۶۰ مطرح کرده و غیراز کلام الله جای دیگری درباره  صوت، نور و حس صحبت نشده است که تمامی جهان‌ها را به هم متصل کرده است، حس خیلی مهم است و ما باید یاد بگیریم که؛ چگونه آن را تغییر دهیم، همان طور که می‌دانید دیده ها و شنیده‌های ما می‌تواند سازنده باشد و هم مخرب برای مثال کلام و صوتی که می‌شنوید می‌تواند سازنده باشد و یا مخرب و روی حس ما تاثیر بگذارد. چیزی که من متوجه شده‌ام حس فرزند صوت و نور است زیرا نور و صوت است که تایین می‌کند حس ما چگونه باشد.

برای مثال زمانی که من مصرف کننده بودم جمعیت های مختلفی می‌رفتم، که اعتیاد خود را درمان کنم آنجا به من می‌گفتند؛ که اعتیاد درمان ندارد، بیماری مرموزی است، لاعلاج و پیش رونده است، غیر قابل مهار و کنترل است این شنیده های من بود در مقابل شنیدن این صحبتها حس وحشت و ناامیدی در من به‌وجود آمده بود ناامید از اینکه دیگر بدبخت شدم و وحشت از اینکه دیگر آینده ای ندارم یعنی من باید با اعتیاد بمیرم و به گور بروم و کلاً وحشتی از آینده در درون من بود، ترس و ناامیدی به دلیل شنیدن این صحبتها در درون من بود، با خود می گفتم؛  اعتیاد درمان ندارد چه مواد مصرف کنم و چه مصرف نکنم. دیده های چه بود؟ این بود که یک عده آدم ناراحت ، حال خراب و بی‌ادب چه کسانی دور بر من بودن کسانی که مواد را ترک کرده بودند حالشان خراب بود و تعادلی نداشتند حتی با صحبتها و مشارکت‌ها یشان حال یکدیگر را خراب می‌کردند، من حال روحی و شرایط خوب نداشتم به همین دلیل حس پریشانی ، ناامیدی، وحشت و......در درون من وجود داشت .

اما! زمانی که به کنگره آمدم دیده‌ها و شنیده‌های من تغییر کرد، گفتند: اعتیاد کاملا قابل درمان است، صورت مسئله اعتیاد را برای من شکافتند، اعتیاد را به خوبی برای من تعریف کردند، من با اینکه پانزده سال مصرف کننده مواد بودم نمی‌دانستم که اعتیاد چیست؟ فکر می‌کردم اعتیاد یعنی مصرف کردن در صورتی که مصرف مواد نشانه بیماری است نه خود بیماری.در کنگره به من آموختند  که؛  مواد مخدر جایگزین مواد مخدر درونی شده است و آن سیستم شبه افیونی بدن را از کار انداخته است، بعد به من پروتکل درمانی را دادند،که به این طریق و با این دارو و در طی این مدت زمانی ده الی یازده ماه به روش DST  یعنی تدریجی و پله‌ای شمامی‌توانی مواد مصرفی خود را کم کنی و به تدریج سیستم های شبه افیونی بدن‌ات به چرخه حیات بر می‌گردند، همانطور که به صورت تدریجی از کار افتاده به همان صورت با یک داروی مناسب دوباره راه بیفتد.

این صحبتها برای من امید بخش بود متوجه شدم می‌توان درمان شد در آن زمان نور امید به من تابید حس امید اینجاست که برمبنای دیده‌ها و شنیده‌ها راه افتاد ترس محو شد ناامیدی محو شد براساس دیده ها و شنیده ها، زمانی که سفر دومی ها را می‌دیدم که چقدر حالشان خوب است و با تعادل ، منظم و مودب بودند لباسهای زیبا می‌پوشند و شیک هستند،  من امیدوار شدم و مقدار ترسی که در درونم بود ذره ذره از بین رفت، نقطه و جرقه خیلی مهم است همانطور که در وادی دوم هم گفته شده : از ذرات جرقه می‌شود به روشنایی وسیع رسید.اون جرقه به واسطه تعریف درستی که از اعتیاد گفته شد درون من روشن شد، حرکت کردم و کم‌کم به منبع نور و روشنایی رسیدم.در این وادی تاکید می‌کند که تو اگر معتاد باشی، در شرایط سختی قرارداشته باشی و زندگی‌ات در حال ویرانی‌است می‌توانی کاملا تغییر کنی و به سلامتی، درمان، رهایی، سعادت و خوشبختی برسی مشروط به اینکه یکسری قوانین  و اصول را رعایت کنی. در نتیجه اینگونه نیست که اگر من خطا و اشتباه کردم تا ابد در آن بمانم . اگر گناه کارترین فرد باشم می‌توانم برگردم  خداوند نیز توبه پذیر است همانطور که بارها گفته شده است. پس برای تغییرحس دیده‌ها وشنیده‌ها باید تغییر کند و بعد باید تفکر کنیم و هدف خود را مشخص کنیم، نتیجه تفکر درست امید و ایمان است، اگر تفکر کردی و از ناامیدی شدی تفکرت اشتباه است . با حرکت در راه درست می‌تواند از ضد ارزشها برگردی. جناب مهندس هم فرموده است که؛ آزادی و آزادگی به معنی آزادی بیان نیست، این که من هر کار که دلم می‌خواهد انجام دهم و بگویم این آزادی نیست. بزرگترین دشمن ما جهل و نادانی ماست و این را بدانیم که اعتیاد قابل درمان است.
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی خصوصی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر اردلان جمعه 9 خرداد 1399 18:06
خداقوت
جمعه 9 خرداد 1399 13:42
آقا آبتین بزرگوار مثل همیشه عالی و پر از مطالب آموزنده
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات