گزارش جلسه مجازی
جمعه 15 فروردین 1399 ساعت 22:28 | نوشته ‌شده به دست مسافر یونس | ( نظرات )

نهمین جلسه از جلسه ای مجازی لژیون دهم با استادی راهنمای لژیون  مسافر اردلان و دبیری مسافر احسان راس ساعت 18:30 دقیقه در تاریخ 4 / 1 /99 با دستور جلسه منیت آغاز به کار کرد .

سخنان استاد راهنمای لژیون مسافر اردلان :

در ابتدا این تذکر را بدهم ،دقیقا ما باید یاد بگیریم که آموزش‌ها به همان شکلی که در جلسه است ،بایستی اینجا ادامه پیدا کند تا چیزی را که می‌خواهیم دریافت کنیم.

امکان ندارد اگر ما بخواهیم بیماری اعتیاد را درمان کنیم و از ضلع جهان‌بینی غافل بشویم . بیماری اعتیاد سه بعدی هست . یعنی روی سه بعد از انسان تاثیر میگذارد. اگر بخواهیم این بیماری را درمان کنیم باید هر سه بعد آن  را درست کنیم جسم ،جهان‌بینی و روان اگر این سه ضلع  به موازات هم درست نشود .درمان به هیچ وجه اتفاق نخواهد افتاد پس ما فقط به صرف خوردن داروی اوتی و درمان دارویی رهایی نخواهیم رسید .چقدر هستند که خودتان میدانید ، مواد مصرف نمی کنند اما با آدمیت با انسانیت میلیون ها کیلومتر فاصله دارند ،که اگرمواد مصرف کنند ،هم برای خودشون و هم برای دیگران ،خیلی خیلی بهتراست .

گفتیم اگر بخواهیم شرایط زندگیمان رو تغییر بدهیم، بایستی خودمان را تغییر بدهیم . این تغییر باید هم در صور آشکار باشد و هم در صورپنهان .  این میسر نیست مگر با بالابردن دانانی. مثلث دانایی را  هم آموختیم که  تفکر، تجربه و آموزش است و در مقابل این مثلث ، مثلث جهالت است که باعث عدم رشد مثلث دانایی میشود. یادگرفتیم ترس دقیقاً نقطه مقابل تفکر  ،ناامیدی دقیقا نقطه مقابل تجربه ،و منیت که دقیقاً نقطه مقابل آموزش است وباعث عدم  جذب آموزش  می شود.

بررسی می کنیم ببینیم منیت چه هست ؟تعریفش چه میشود؟ وقتی وارد می شود چه اثراتی دارد و برای از بین بردن منیت چه کارهایی را باید انجام بدهیم .تعریف منیت:احساسی که جایگاه خودمان رابسیار بالاتر از آن جایگاهی که هست در نظر بگیریم .

گفتیم جایگاه واقعی خودمان رو گم کردیم ،وما در تعیین مبدا دچار اشتباه هستیم .فکرمیکردیم که مقصد مهم است اما مبدا بسیار بسیار مهمتر است .انسان وقتی موفق، به دست آوردن یک سری دستاوردها در زمینه هایی می شود واین پیروزی‌های به دست آمده ، احساسی را برای انسان به وجود می آورد، که تو ،نسبت به تمام انسان ها برتر و بهتر هستی که این میتواند به صورت  زمینه‌ای و یا کلی باشد .

انسان وقتی دچار منیت می شود توقع دارد، دیگران همه به او احترام خاصی بگذارتد .چون جایگاه واقعی خودش را نمی داند . و این دریافت نکردن احترام، سرآغاز حسهای بد برای انسان می شود .

اولین حس قیاس است . انسان وقتی دچار منیت می شود ،قیاس می‌کندتا خودش را نسبت به دیگران بهتر ببیند .  با این حس بهتر بودن و برتری از دیگران حرکت می کند .  وقتی آن  چیزی که باید دریافت کند را دریافت  نمی کند،یعنی آن عزت و احترام را از دیگران ،دریافت نمی کند دچار حس تنفر می شود .که مثال قلعه استاد امین در خصوص دزدی انرژی بسیار کامل و قابل درک هست . خوب همه اینها ،به مرور زمان باعث به وجود آمدن بسیاری از حس های بد و منفی در خود انسان می شود. خشم ،نفرت ،کینه ،قضاوت ،حسادت ،قیاس . که تمام این حس ها باعث نابودی و پستی انسان میشود .در کلام آخر با بالارفتن دانایی و شناخت جایگاه واقعی مان میتوانیم از منیت بگذریم.  این هم بایستی یادمان باشد ما هر چقدر در دانایی رشد می کنیم ،نیروهای منفی درونمان نیز به همان اندازه رشد می کنند . منیت ،ترس و ناامیدی همیشه در درون ما هست ،و منتظر بستر مناسب می گردد.

 یعنی ما باید کاملاً آنها را بشناسیم و بدانیم که چگونه به ما ضربه می زنند، تا بتوانیم باآن مقابله کنیم.

مشارکت مسافر مهدی :


منیت مسئله است که همه انسانها درگیر آن هستند و می توان گفت اکثر انسانها در مسائل مختلف و ابعاد مختلف و اندازه های مختلف، کاری اجتماعی  منیت را تجربه کرده اند ،متاسفانه منیت اولین موردی را که از انسان سلب می‌کند، این است که انسان نمی تواند تبادل انرژی کند .یعنی شخص دیگر  آموزش پذیر نیست، حتی توان احساس، عواطف ،محبت و دلسوزی دیگران را ندارد. و  تمام آموزشها یی که در مسائل مختلف به او داده می‌شود ، را نمی پذیرد .تجربه شخصی من در رابطه با این موضوع این بود ،که در مغازه پدری خودم کار می کردم و فروش نسبتا خوبی داشتم ، شرایط شغلی خوبی برای من پیش آمده بود و احساس توانایی زیادی در شغل خود داشتم . این باعث شده بود که من احساس کنم کسی بهتر از من این کار را انجام نمی دهد .توقع داشتم دیگران ،به من احترام بگذارند و با اطرافیان خودم خوب برخورد نمی کردم .چون توقع احترام و اعتباری را داشتم ،که شاید شایسته آن نبودم و وقتی می رفتم کاری را تهیه کنم ، به من می گفتند که به اعتبار پدرت کار را به شما می‌دهیم .نسبت به آن شخص کینه پیدا می کردم، گاهی مجبور بودم که از حیله و مکر استفاده کنم و این باعث می شد، که حال من خراب شود.اما اکنون با آموزش هایی که در کنگره گرفتم ،سعی می کنم مسائل را، واقعی تر ببینم و خودم را همان چیزی که هستم ببینم و اولین صحبت های راهنمای من ،این بود که منیت نداشته باش ،ببین اعتیاد با تو و زندگی ات چه کرده است . در واقع الان متوجه شدم که چقدر زندگی من تحت این شرایط تخریب شده است. امروز سعی من بیشتر بر این است که خودم و جایگاه خودم را بشناسم ، آموزشهایی که گرفته ام کاربردی کنم، در زمینه های مختلف سعی می کنم منیت نداشته باشم .با خودم می گویم من که هستم، در جهان هستی چه کاری می خواهم انجام دهم . اطلاعات من در چه سطحی است. معرفتی که کسب کرده ام در چه سطحی است .اوایل خیلی سخت بود که جایگاه خودم را بپذیرم. اما به تدریج  و کم کم توانستم  منیت خودم را بر طرف کنم، در واقع اعتیاد اوایل به من خیلی انرژی کاذب داده بود، احساس می کردم که از همه بهتر هستم. اما به تدریج این نیرو در من بسیار کم شد و مثلث شخصیت من ضربه های زیادی خورد.


مشارکت مسافر علی :

وقتی امروز داشتم سی دی منیت و گوش میدادم ،به این نتیجه رسیدم که چقدر منیت در زندگی من زیاد بوده است .چه در زمان مصرف و حتی در زمانی که مصرف کننده مواد نبودم ،همراه من بوده و من نمی دانستم این منیت هست و چه کاری با من انجام داده است .طبق آموزش های کنگره آموختم ،که منیت جلوی آموزش را می‌گیرد و خودم را نسبت به جایگاهی که دارم بالاتر میبینم .یک زمانی فکر میکردم که از پس هر کاری برمی آیم چون در یک کاری یک مقدار مهارت بدست آورده بودم . با تشویق دیگران به دنبال هر کاری میرفتم که مجددا این تشویق را بدست بیاورم ولی برعکس دچار ناامیدی میشدم چون از پس آن کارها برنمی آمدم .

خواندن دعای کنگره :خداوندا،ما در پی هم روان شده ایم تا بدانیم آنچه نمیدانیم از هستی و نیستی خداوندا ،تاریکی ها را تجربه نموده ایم ، مارابا روشنایی ها آشنا گردان ،تا به فرمان عقل نزدیک شویم وبه مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته ایم . آمین


قانون یازدهم :شصت هزارتومان


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی مجازی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مرضیه همسفر داود شنبه 16 فروردین 1399 21:18
خداقوت
مسافر مهدی لژیون دهم شنبه 16 فروردین 1399 13:21
خداقوت‌به‌همه‌عزیزان
وخسته نباشید‌‌به‌زحمتکشان‌سایت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات