کارگاه آموزشی مجازی
یکشنبه 10 فروردین 1399 ساعت 19:05 | نوشته ‌شده به دست مسافر یونس | ( نظرات )

جلسه مجازی لژیون 2 نمایندگی صالحی با نگهبانی مسافر کمک راهنما بهروز، استادی مسافر فرزاد و دبیری مسافر میلاد با دستور جلسه <<دانایی، دانایی مؤثر و سواد>> در روز شنبه 9 فروردین‌ماه 1399 آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

به نام قدرت مطلق الله سلام دوستان فرزاد هستم یک مسافر

امروز شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ دستور جلسه مثلث تفکر:

در مورد تصویر ذهنی دانشمندان نظریه‌هایی زیادی ارائه کرده‌اند یکی از مهم‌ترین و کامل‌ترین نظریه‌ها بیان می‌کند که تصویر ذهنی به‌صورت دو نوع کد متفاوت به مغز ارائه می‌گردد یکی کد تصویری و یکی کد کلامی مثلاً زمانی ما می‌خواهیم یک تصویر ذهنی از یک سگ بگیریم در کد تصویری ما می‌توانیم یک‌یک را کاملاً در ذهن خود تصور کنیم و تمام خصوصیات آن را در ذهن به تصویر بکشیم.

در حالت دوم که کد کلامی نام دارد ما تصویری از واژه و کلمه سگ پدیدار می‌کنیم مثل نوشته روی کاغذ. بعضی از واژه‌ها را نمی‌توان به‌صورت کد تصویری به ذهن ارائه کرد مثلاً معانی مثل عشق، عدالت، عمل سالم، رهایی و از این قبیل واژه‌ها که نمی‌توان آن‌ها را لمس کرد و تعریف مشخصی برای آن‌ها وجود ندارد پس بنابراین هر شخص می‌تواند تعریف جداگانه‌ای از واژه‌هایی که فقط به‌صورت کد کلامی بین همه مشترک هستند، پس در مثلث تفکر و در ضلع توان تصویری توان هر شخص برای ساختن تصویر واژه‌ها و موضوع‌های مختلف تفاوت دارد.

وادی اول می‌گوید با تفکر ساختارها آغاز می‌گردد بدون تفکر آنچه هست روبه‌زوال می‌رود من می‌خواهم به این وادی از دید تازه‌ای نگاه کنم و آن دیدگاه این است که همان‌طور که ما باید با تفکر ساختارهایی را ایجاد و آغاز کنیم باید بعضی تفکرات منفی و ضد ارزشی را با خواست خود روبه‌زوال ببریم یعنی به آن‌ها فکر نکنیم تا بدون تفکر به این ضد ارزش‌ها خودبه‌خود روبه‌زوال بروند.

مشارکت

آقای بهروز فلاح راهنمای لژیون:

آنچه باور است محبت است امروز شنبه اولین روز از هفته دوم فروردین‌ماه ساعت ۹: ۳۹ امیدوارم حالتان خوب باشد زیر سایه اعمال ، رفتار و کردارتان. این روزها در فضای مجازی کلیپ‌هایی دیده می‌شود که مضمون آن پاک‌سازی هستی از نیروهای ضعیف و همچنین ورود به عصر جدیدی باانرژی های پاک‌تر و قوی‌تر است. به‌نوعی هستی در حال جدا کردن و سوا کردن است. امیدوارم ما جزو سوا کردنی‌ها باشیم جزو کسانی که هستی دلش می‌خواهد ما را پیش خود نگه دارد.

این‌یک حقیقت است وقتی شما می‌خواهید میوه بخرید میوه خوب را سوا می‌کنید، میوه‌های خراب و گندیده را کنار می‌گذارید. هستی هم دقیقاً همین کار را می‌کند هستی یعنی آنچه هست یعنی خداوند، نیروهای خدا، فرشتگانش، کائنات، پدر مادر، فرزندان، خانواده، دوست و حتی نیستی هم که ما نمی‌بینیم جزء هستی است.

همانطور که هیچ‌کس میوه خراب و گندیده را دوست ندارد، انسان خراب را هم هیچکس دوست ندارد. انسان دارای اعتیاد یک میوه گندیده است. اگر پدر و مادر و همسر و خانواده در کنار ما هستند از روی اجبار است و دارند میوه گندیده را تحمل می‌کنند. امیدوارم از این گندیده شدن رها شویم.

کنگره این کار را می‌کند و به انسانها فرصت می‌دهد. در این شرایط به اطرافیان که نگاه می‌کنیم می‌بینیم بعضی‌ها دچار روزمرگی شده‌اند چون تعطیلات زیاد شده است مهم است که در این روزها برنامه داشته باشیم. مهم است که کمتر غذا بخوریم و تحرک بیشتر داشته باشیم مطالعه و برنامه ورزش روزانه داشته باشیم حتی اگر در خانه هستیم. این‌که می‌گویند این روزها سکوی پرتاب و یا سقوط بعضی‌هاست به خاطر همین کارها میگویند.

انسانی که زندگی‌اش برنامه نداشته باشد اصلاً به درد نمی‌خورد. من خودم این روزها CD می‌نویسم، متون کنگره رو مطالعه می‌کنم، به سایت کنگره سر می‌زنم، مطالعه هم می‌کنم. الآن کتاب شازده کوچولو دومین کتابی است که در این تعطیلات دارم می‌خوانم و قبلاً هم یک‌بار آن را خوانده بودم. در قسمتی از کتاب شازده کوچولو و روباه باهم روبرو می‌شوند روباه از شازده کوچولو درخواست می‌کند که او را اهلی کند. شازده کوچولو می‌گوید اهلی کردن یعنی ایجاد علاقه کردن، جالب اینجاست که با چند بار رفت‌وآمد کردن شازده کوچولو و سر زدن به روباه ، روباه اهلی می‌شود. ناخواسته یاد مسافران سفر اول خود کنگره و یا سفر دومی‌هایی که موفق نمی‌شوند افتادم. چرا این‌ها اهلی نمی‌شوند و موفق نمی‌شوند باوجود محبت راهنما و آموزش‌های کنگره؟ باکمی کاوش می‌توانیم ببینیم در هیچ کجای دنیا هم‌چنین چیزی وجود ندارد که به‌صورت رایگان علم و تجربه را با عشق و محبت به شما ارائه دهند.

برای یک مشاوره معمولی ساعتی ۲۰۰ هزار تومان باید پول بدهید. یا برای یک‌تخت ترک اعتیاد در بیمارستان شبی چند میلیون تومان باید پول بدهید. حال اینکه بعضی‌ها باوجوداین همه محبت اهلی نمی‌شود دلیلش این است که آداب‌ورسوم را رعایت نمی‌کند. وقتی می‌خواهی یک ورزشکار حرفه‌ای بشوی و پیشرفت کنی باید حرف مربی خود را گوش کنی، باید رژیم غذایی که به تو می‌دهند را رعایت کنی و برای ورزش وقت بگذاری، از تفریحات و مهمانی‌ها می‌گذری و به تمرینات می‌رسی. شخصی که دکتر یا مهندس می‌شود حتماً آداب‌ورسوم آن را رعایت کرده. درس‌خوانده از تفریحات و مسافرت‌هایش زده تا به آن جایگاه رسیده. شخصی هم که معتاد شده حتماً رسم و رسوم اعتیاد را کاملاً رعایت کرده.

 یعنی هر زمان که دلش خواسته خوابیده هر زمان که دلش خواسته بیدار شده از هر روشی که توانسته پول به دست آورده و...... حالا اگر ما می‌خواهیم رها بشویم باید آداب‌ورسوم‌هایی را رعایت کنیم و متأسفانه بعضی‌ها رعایت نمی‌کنند.

با یکی از دوستان صحبت می‌کردم می‌گفت نمی‌توانم CD بنویسم و در روز می‌خوابم من یاد باتلاق افتادم، چون اعتیاد هم مثل باتلاق می‌ماند که اگر بلد نباشی با دست‌وپا زدن بیشتر در آن فرو می‌روی. دستور جلسه امروز در مورد CD زیبای مثلث تفکر است. قاعده اصلی مثلث تفکر توان تصویرسازی است و این‌که موضوعی برای تصویر ساختن و توان عقل و حسی داشته باشیم؛ یعنی ما اگر تصویر را در ذهنمان بسازیم و از عقل و حسمان هم کمک بگیریم حتماً به آن تصویر می‌رسیم.

نکته دیگر اینکه هرکسی باید روی خودش حساب کند انسان باید روی پای خودش بایستد، انسان به‌نوعی تنهاست و نباید گناه و موقعیت خودش را به گردن دیگران و زمینه و کائنات بیندازد. زمینه مهم است اما خیلی‌ها زمینه چیزی را دارند ولی در آن موفق نمی‌شوند. تفکر مهم است. تفکر حرکتی از مجهول به معلوم، انسانی که مواد مخدر مصرف می‌کند مجهول است و زمانی که به رهایی می‌رسد معلوم می‌شود، یک انسان مصرف‌کننده می‌آید و تبدیل می‌شود به مرزبانان راهنما و ... . هم خودش زندگی شو پیدا می‌کند هم به دیگران کمک می‌کند.

آیه قرآن که می‌گوید: «لیس الانسان الا ما سعی» انسان چیزی نیست مگر سعی و تلاش خود. انسانی که تا ظهر می‌خوابی، انسانی که به‌اندازه نخوابیدن در طول روز نمی‌توانی تلاش کنید، ای انسانی که برای یک مشارکت تلاش نمی‌کنی انسانی که تلاش نمی‌کنی برای روزی پنج هزار قدم پیاده‌روی، ای انسانی که اکنون‌که در خانه هستی به همسرت کمک نمی‌کنی. زیبا کردن زندگی خیلی ساده است، اعتیاد جوری سر انسان را گرم می‌کند که گویی بچه‌ای را با یک اسباب‌بازی فریب دهی.

در قانون یزدان حق با آن نیرویی است که خلل‌ناپذیر است. استقامت، استقامت ، استقامت حرف اول را میزند همه خواسته دارند ولی آن‌کسی به هدفش می‌رسد که استقامت و پشتکار داشته باشد، حتی استقامت از همش مهم‌تر است. عصر ، عصر استقامت است، همه خواسته دارند اما آن‌کسی می‌تواند در تیم ملی بازی کند که از همه تفریحاتش صرف‌نظر کند و برای تمرین وقت بگذارد.

شخصی به رهایی می‌رسد که در قبال خواسته‌اش استقامت داشته باشد. دوباره برای همه شما عزیزان آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم که جزء سوا کردنی‌ها باشید، امیدوارم جزء انرژی‌های پاک باشید. این جمله CD را آویزه گوشتان کنید: که هستی حساب‌کتاب دارد اگر شخصی تاجر است یا شخصی که در سوئیس به دنیا آمده همه با حساب‌کتاب است. همه هستی و کائنات برای این سلول خود ارزش قائل است و هیچ‌چیز شانسی نیست.

مشارکت

مسافر میلاد:

در مورد مثلث تفكر یک تجربه‌ای داشتم كه خواستم با شما در میان بگزارم.

سال ٨٩ جایی مشغول به کار بودم صاحب‌کارم از من سه سال کوچک‌تر بود با خودم همیشه می‌گفتم این توانسته برای خودش کاسبی داشته باشد و كاسبی كند من چرا نتوانم؟ در یك سالی كه آنجا بودم مدام به این قضیه فكر می‌کردم و برای خودم تصویرسازی می‌کردم كه خدو کسب‌وکار خودم را داشته باشم و همین صاحب‌کارم یک روزی مشتری خودم می‌شود.

عموهایم میگفتند كار تو نیست و خیلی‌های دیگر ولی حس می‌کردم كه می‌توانم و به هدفم می‌رسم و تمام آن‌هایی كه مسخره می‌کرد یک روزی به من وابسته می‌شوند و برای من كار می‌کنند واقعاً هم بعد از چند سالی به تمام تصورات ذهنیم رسیدم و همانطوری كه فكر می‌کردم شد ولی متأسفانه با اعتیادم همه‌چیز تقریباً بربادرفته است ولی میدانم كه می‌توانم دوباره همه‌چیز را برگردانم و واقعاً تفكر روی اهدافمان خیلی مهم هست دقیقاً اگر هدفی داریم به نظرم با سی دی مثلث تفكر می‌توانیم به آن برسیم بدون شك. مرسی كه فرصت مشاركت دادید. تشكر

مشارکت

مسافر یونس:

سلام دوستان یونس هستم یک مسافر

دانایی همان چیزی است که باعث می‌شود انسان‌ها به‌واسطه گرفتن آموزش‌ها از ظلمات رها و به سمت روشنایی هدایت شوند. دانایی و سواد دو مقوله متفاوت از هم هستند و بعضی‌ها در مورد این دو واژه دچار اشتباه می‌شوند. هر شخص باسوادی نمی‌تواند دانا هم باشد زیرا هستند عده‌ای باسواد و تحصیل‌کرده که زمانی که با آن‌ها هم‌کلام می‌گردیم متوجه می‌شویم که شعور بیان کلمات را ندارند که این خود د به همان عدم دانایی برمی‌گردد.

در سخن گفتن و برخورد درست اجتماعی و بی‌ادبی، در این خصوص جناب مهندس فرمودند که اگر کسی همه علم‌ها را فراگرفته باشد ولی علم درست زندگی کردن را نیاموخته باشد به مرز دانایی نرسیده است. این تفاوت عمده‌ای است که آموزش‌هایی که در کنگره به اعضا داده می‌شود را از سایر آموزش‌ها متمایز می‌سازد.

باید این را بدانیم تنها آموزش‌های آکادمیک را نمی‌توان برای زندگی بهتر به کار ببریم. آموزش‌های آکادمیک خوب است اما الزاماً ما را به دانایی نمی‌رساند. چه‌بسا بسیاری بوده‌اند که باوجود میزان تحصیلات بالا در رشته‌های عالی دانشگاه که دچار بیماری اعتیاد شده‌اند و راهی برای خلاصی آن نیافته‌اند. برای اینکه به دانایی و آموختن علم زندگی کردن و رسیدن به خویشتن خویش برسیم باید  چهارده وادی و جهان‌بینی را پشت سر بگذاریم و آن‌ها را کاربردی نماییم. از وادی اول که آموزش تفکر کردن را به ما می‌آموزد شروع کنیم

مشارکت

مسافر مجید:

سلام دوستان مجید هستم مسافر

ممنون از اینکه به من وقت مشارکت دادید. در مورد تفکر چیزی که هست به نظرم این‌که تفکرات ما بر اساس خواسته‌ها و علاقه هامون هست؛ و اگر من رها نمیشوم شاید به این خاطر باشد که یا نخواسته‌ام یا به آن علاقه نداشتم. نمیگم اصلاٌ علاقه یا خواسته ایی به رهایی نداشتم یا اگر کسی رها نمی‌شود این مورد در مورد آن فرد هم صدق می‌کند ولی حداقل این را می‌توانم با اطمینان بگویم که اگر خواسته و علاقه به رهایی دارم و رها نمیشم حتماً خواسته و علاقه بیشتری به اعتیاددارم که باعث گیرکردنم در این موضوع می‌شود به نظر من همین آقا بهروز در حرف‌هایشان به ایجاد علاقه و اهلی شدن اشاره کردند.

درواقع فکر می‌کنم من باید اولویت‌هایم عوض بشود و بتوانم با نیروی القا احیا و تحرک در مسیری که وارد می‌شوم به نتیجه برسم. البته در این مورد جناب مهندس فرمودند که هر شخص یک عقل و یک تفکر خاص به خودش رو دارد و نمی‌تواند یک موضوع رو از همه زوایا مورد تفکر قرار بدهد می‌تواند از مشورت با دیگران هم بهره به گیره که بسیار مفید و حاصل بخشه. درنهایت از استاد جلسه ممنون بابت وقت مشارکت و خدا قوت به آقا بهروز و استاد جلسه و همه داداش‌های عزیزم.

مشارکت

مسافر شهاب:

سلام دوستان شهاب هستم یک مسافر من فکر می‌کنم من به وابسته مصرف مواد تو این سالها نقص‌های زیادی پیدا کردم و این همان پیوند نامیمون می‌شود من باید خودم را هرس کنم و زمان لازم است و اندیشه‌ی درست که جوانه‌های خوب بزنم و اینکه تو ابعاد مثلث‌هایی که کنگره به هم یاد می‌دهد اگر بتوانم به مرحله‌ی عملی کردنشان برسم شک ندارم که بچه‌های اعتیاد بعد از سلامتی یا همان رهایی به معنی واقعی شاید بهتر از خیلی‌ها که میلاد عزیز گفت راه را پیدا کنند البته شرطش فرمان‌برداری است ممنون که وقت مشارکت دادید.

اعلام سفر مسافرین سفر اول

سلام دوستان مجتبی هستم یک مسافر، تخریب 5 سال، آخرین آنتی ایکس شیره خوراکی، مدت زمان سفر اول  6 ماه و 10 روز  ، روش درمان DST، داروی درمان OT، با کمک راهنمایی آقا بهروز، ورزش در کنگره والیبال

اعلام سفر مسافرین سفر دوم


سلام دوستان یونس هستم یک مسافر، تخریب 8 سال، آخرین آنتی ایکس شیره، قرص، مدت زمان سفر اول 10 ماه و 19 روز  ، روش درمان DST، داروی درمان OT، با کمک راهنمایی آقا بهروز، ورزش در کنگره والیبال رهایی 15 ماه

تعداد افراد حاضر در جلسه

14نفر

قانوم یازدهم( مبلغ خزانه)

1000000 ریال

جلسه را با  دعای کنگره 60 به پایان می رسانیم

خداوندا، ما درپی هم روان شده ایم تا بدانیم آنچه نمی دانیم. ازهستی و نیستی. خداوندا تاریکی ها را تجربه نموده ایم ، ما را با روشنایی ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته ایم. آمین.


تنظیم و ویرایش: مسافر یونس


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی مجازی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مهدی لژیون دهم جمعه 15 فروردین 1399 20:54
خداقوت
بسیار عالی استفاده‌کردیم
اردلان پنجشنبه 14 فروردین 1399 18:22
خداقوت
همسفر زهرا لژیون دوم پنجشنبه 14 فروردین 1399 17:59
خدا قوت
مسافر میلاد لژیون ۱۶ چهارشنبه 13 فروردین 1399 00:37
خدا قوت از جلسه پر بارتون لذت بردم
مسافر یونس لژیون دوم دوشنبه 11 فروردین 1399 09:42
جلسه‌ی پر انرژی بود هم مشارکت بچه‌ها و هم مشارکت راهنمای محترم لژیون
خداقوت
مرضیه همسفر داود دوشنبه 11 فروردین 1399 01:19
خداقوت مشارکتهابسیارزیبابود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic