درختکاری و جبران خسارت
شنبه 3 اسفند 1398 ساعت 18:40 | نوشته ‌شده به دست مسافر میلاد | ( نظرات )
دومین جلسه از دوره  بیست و پنجم  کارگاه‌های آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران، جمعیت احیای انسانی کنگره 60  نمایندگی صالحی  به استادی مسافر کمک راهنما بهروز، نگهبانی مسافر مهدی و دبیری موقت مسافر قاسم با دستور جلسه (درختکاری و تولد یکسال رهایی مسافر یونس)  روز شنبه 3 اسفند ‌ماه 1398 ساعت 17 بعدازظهر آغاز به کارکرد.

 حضرت مولانا می فرمایند درخت مظهر آزادگی و ایستادگی و پاکی است و این به رهایی های کنگره ۶۰ خیلی متشابه است. اعضای کنگره فقط قطع مصرف نمی شوند بلکه پاکی و پاکیزگی را همیشه خواهند داشت و همینطور رابطه میوه و درخت را به عاشق و معشوق تشبیه می کند که بسیار شبیه به رابطه راهنما و رهجو است.

خلاصه سخنان استاد:

تیتر وادی دوازدهم می‌گوید: در آخر امر، امر اول اجرا می‌شود. در اولین پاراگراف آمده است اهریمن از قدرت مطلق سرپیچی می‌کند و قسم یاد می‌کند انسان را از مسیر خود خارج کند و خداوند به انسان اختیار کامل می‌دهد که صراط مستقیم یا مسیر ضد ارزش‌ها را انتخاب کند؛ اواخر وادی ساکنین از جانشین می‌پرسند اگر ما به زمین برویم به نظر شما چه‌کاری باید انجام بدهیم و چه راهی رو باید انتخاب کنیم جانشین پاسخ می‌دهد در زمین بروید وزندگی کنید و بگذارید دیگران هم زندگی کنند و آبادانی ایجاد کنید. از یک دیدگاه می‌توان درختکاری را همان جبران خسارت دانست.

 

تنها چیزی که مانع نیروهای اهریمنی و باعث حرکت انسان در صراط مستقیم می‌شود همین خدمت و ایجاد آبادانی است؛ حضرت مولانا می‌فرمایند درخت مظهر آزادگی و ایستادگی و پاکی است و این به رهایی‌های کنگره ۶۰ خیلی متشابه است. اعضای کنگره فقط قطع مصرف نمی‌شوند بلکه پاکی و پاکیزگی را همیشه خواهند داشت و همین‌طور رابطه میوه و درخت را به عاشق و معشوق تشبیه می‌کند که بسیار شبیه به رابطه راهنما و رهجو است. به هر دلیلی من که وارد کنگره می‌شوم باید برایم سود و محصولی داشته باشد.

امروز یکی از دوستانم شرایط شرکت درختکاری را در کانال گذاشته بود من یاد سفر اول خودم افتادم که آن موقع نمی‌توانستم در مراسم درختکاری شرکت کنم زیرا فقط کسانی که ۳ دهم و چهاردهم دارو می‌خوردند می‌توانستند شرکت کنند. در ضمن باید مبلغ ۵ هزار تومان بابت ناهار پرداخت می‌شد. من در دلم گفتم به‌حق کارهای نکرده، یعنی چه که درختکاری کنیم؟ حتماً قراردادی با شهرداری برای انجام درختکاری بسته‌اند و معتادین بیچاره را برای بیگاری می‌برند. ترک اعتیاد چه ربطی به کاشتن درخت دارد؟ بعدها متوجه شدم که اتفاقاً ربط مستقیم دارد.

خلاصه سخنان استاد در باره مسافر:

امروز تولد یونس هست که بهش تبریک می‌گویم.
اتفاقات خوب کنگره شامل همه میشود، این روز را به ایشان تبریک می گویم و بعد از آن به خانواده یونس و همه دوستان دیگر.

تصویری که از روز اول یونس من دارم مانند جوجه کفتر هایی بود که در لک هستند، خیلی افسرده بود نزدیک دو هفته طول کشید تا من از زیر زبانش بکشم که چه موادی مصرف می کرده. بعد از چهار یا پنج ماه همش به یونس تذکر می دادم که نخند.

این هنر کنگره است که با خنده مواد را از انسان می‌گیرد.

زمانی که انسان زندگی زمینی پیدا می‌کند نفس، روح و جن می آیند انسان دارای دو شریک می‌شود شریک خوب و شریک بد، و برآیند زندگی هر کسی نتیجه شراکت با یکی از این دو است. اگر زندگی من امروز خوب است یعنی شریک خوب داشتم و اگر زندگی ام بد است یعنی با بد شراکت کرده ام. این موضوع نه تنها در مورد اعتیاد بلکه در تمام شرایط زندگی صدق میکند.

شراکت نیاز به سرمایه گذاری دارد، و شخصی که با اعتیاد شراکت میکند به خوبی برای آن سرمایه‌گذاری می‌کند که مبادا او را از دست بدهد.

زمانی از اعتیاد خلاص می شوید که در صور پنهان خود شریک خود را عوض کنید، و قطعاً زمانی که می خواهید شریک خوب و جدید انتخاب کنید آنجا هم نیاز به سرمایه‌گذاری است. سرمایه گذاری هایی مثل خدمت درختکاری و یا مشارکت در لژیون سردار.

در صور آشکار هم انسان نیاز به شریک دارد در مسئله اعتیاد برای خود من شریکم راهنمایم بود، یونس من را شریک خودش قرار داد البته صرفاً برای مسئله درمان اعتیاد نه برای کارهای دیگر.

اگر روزی من آدرس دیگری به یونس بدهم نه من شریک خوبی هستم نه یونس به سرمنزل مقصود می رسد.

مشارکت در راهنما هم سرمایه می‌خواهد سرمایه هایی مثل به موقع آمدن، مشارکت کردن، پارک آمدن، خدمت کردن و...

و یونس به خوبی این سرمایه گذاری و شراکت و انجام داد.  

اعلام سفر مسافر یونس:

تخریب ۸ سال، آخرین آنتی ایکس مصرفی قرص و شیره، مدت زمان سفر اول ۱۰ ماه و ۱۹ روز، رهایی ۱ سال و یک ماه ۱۲ روز، سفر سیگار ۴ ماه، ورزش در کنگره والیبال

آرزوی مسافر یونس:

آرزو میکنم همه افرادی ک وارد کنگره میشوند همه تسلیم کنگره شوند و بتوانند رهایی را تجربه کنند

 

خلاصه سخنان مسافر یونس:

ابتدا از خداوند بزرگ سپاس گذارم و در وهله دوم از آقای مهندس و خانواده محترمشان و راهنمای خودم آقا بهروز تشکر می‌کنم و همین‌طور از راهنمای همسفرم خانم بهار تشکر می‌کنم که ما را تنها نگذاشتند و در این راه به ما کمک کردند. از آقا بهروز بسیار تشکر می‌کنم که به من کمک کردند همان‌طور که خودشان گفتند دو سال پیش بود که من در تاریخ ۳ ۱۲ ۹۶ به كنگره آمدم اگر بخواهم مختصری در مورد این موضوع صحبت کنم باید بگویم: بسیار ناامید بودم آقا مجید که من را در روز اول مشاوره کردند در اینجا نشسته‌اند ایشان من را خیلی خوب راهنمایی کردند من باتجربه روش‌های قبلی ترک اعتیاد آمده بودم البته ترکی که در کار نبود جایگزینی بود مثلاً تریاک می‌کشیدم جایگزین آن را با قرص و متادون پرکرده بودم من هیچ ایمانی نداشتم و سؤالم این بود که اگر من از قرص رها نشوم و داروی اوتی هم به آن اضافه شود و یک داستان جدید برای من شود چه‌کاری می‌توانم انجام دهم؟ آقا مجید به‌خوبی به من توضیح دادند. من آمدم سفرم را شروع کردم روزهای سختی بود و من تصمیمم را گرفته بودم که این راه را بروم در کنگره یک نفر می‌آید با دو سال تخریب و یک نفر دیگر با ۵۰ سال تخریب ولی این صور آشکار آنها است که در کنگره می‌بینیم و بعضی‌ها تخریبشان دو سال است و ظاهر آنها چیز زیادی را نشان می‌دهد ولی ازلحاظ روحی و روانی و صور پنهان بسیار آسیب‌دیده‌اند و با ناامیدی زیادی و ازاینجا مانده و ازآنجا رانده به اینجا پناه می‌آورند خیلی راه سختی بود ولی این راه را رفتم و راهنمای دلسوزم کمکم کردند تا به این جایگاه رسیدم من در سفر هم روزهای خوب داشتم وهم روزهای بد و با توجه به مشکلاتی که داشتم دیگر دوست نداشتم که آن روزها را مجدداً تجربه کنم هر طور که شد خواستم که این راه را بروم و تا به رهایی برسم خیلی‌ها می‌گویند ما راهنمایمان را اذیت کردیم ولی من اصلاً راهنمایم را اذیت نکردم و گوش‌به‌فرمان ایشان بودم تمام وظایفم را درست انجام دادم سی دی نوشتم سر موقع آمدم، به پارک رفتم هر چه گفتند انجام دادم و شاید خودم فکر می‌کنم رهجوی خوبی بودم و امیدوارم همه به همین صورت به حرف‌های راهنمایشان گوش دهند تا به این جایگاه برسند.

کمک راهنما، همسفر بهار:

من این روز قشنگ را در ابتدا به آقای مهندس و خانواده گران‌قدر ایشان و استاد امین و به راهنمای آقا یونس آقا بهروز و همین‌طور به خانم سوده تبریک میگم. سوده هم با یكسری اطلاعات و آگاهی كه از قبل كسب كرده بود به اینجا آمده بود و از تئوری‌های مختلف صحبت می‌کرد هی می‌گفت و من جواب او را می‌دادم تا این‌که تسلیم شد و وقتی تسلیم شد تازه شروع به نوشتن سی دی کرد. سوده راه را پیدا کرد و واقعاً رها شد و بیرون آمد، امیدوارم با تلاش خودش به جایگاهی که لیاقتش را دارد برسد و در امتحان شركت كند و شال کمک راهنمایی را دریافت کنند هرروز حال خودش و خانواده‌اش بهتر و بهتر شود بسیار دل مهربانی دارد و امیدوارم این دل مهربانش چراغی برای ادامه راهش باشد.

همسفر سوده:

اول‌ازهمه خدا را شکر می‌کنم که ما را در سفر یونس تنها نگذاشت و کنگره را به ما نشان داد و دوم از خودش تشکر می‌کنم که خواست از زمین بلند شود اگر می‌خواست روی زمین بماند هنوز هم مانده بود میگویند کسی که خودش را به خواب‌زده نمی‌توان بیدار کرد ولی کسی که واقعاً خواب هست را راحت می‌شود بیدار کرد یونس خودش را از خواب‌زدگی رها کرد از آقای مهندس تشکر می‌کنم که مانند یك پدر هیچ محبتی را از ما دریغ نکرده و محبتش را با هیچ‌چیز در دنیا نمی‌شود خریداری کرد و همچنین از راهنمای خوب یونس می‌خواهم تشکر کنم که واقعاً کمک‌هایش را می‌دیدم هیچ‌وقت تنهایش نگذاشت و همیشه حضورش را حس می‌کردم خیلی از ایشان ممنون هستم و از راهنمای خوب خودم تشکر می‌کنم من برعکس یونس فرمان‌بردار نبودم و رهجوی بدی بودم و خیلی راهنمایم را اذیت کردم خودشان فرمودند تئوری‌هایی که خوانده بودم این تئوری‌ها را مطرح می‌کردم ایشان جوری جواب من را می‌دادند که از درگاهشان نروم من کاملاً منیت داشتم الآن که خودم را می‌بینم از خودم می‌پرسم این واقعاً تو هستی از خانم بهار خیلی ممنونم و محبت ایشان را هیچ‌گاه فراموش نخواهم کرد و خیلی برایم عزیز هستند و درنهایت روز درختکاری با تولد ما یکی شده وقتی به این موضوع فکر می‌کردم گفتم می‌خواهم مثل یک درخت باشم می‌خواهم مثل یک درخت ریشه بندابم می‌خواهم مانند یک درخت در تاریکی‌ها و در سرمای زمستان و گرمای تابستان رشد کنم و انقدر ریشه داشته باشم که آیندگان از سایه‌ام استفاده کنند.

در ادامه تصویر، تبریک اعضای نمایندگی را با هم می بینیم؛

خدمتگزاران این جلسه:
تهیه گزارش و تایپ: مسافر میلاد،مسافر احسان، مسافر بهروز

عکاس: مسافر میلاد

ویرایش: مسافر یونس

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی عمومی، تولدها، مناسبت ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
بهنام لژیون هفدهم چهارشنبه 14 اسفند 1398 14:18
یونس جان به خودت و همسفرت و راهنمای محترم آقا بهروز تبریک میگم.امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق باشی
همسفر عذرا از لژیون ششم سه شنبه 6 اسفند 1398 19:31
خدا قوت به استاد ،تبریک میگم به آقا یونس
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات