مهم‌ترین شرط درمان اعتیاد فرمانبردار بودن رهجو است
شنبه 26 بهمن 1398 ساعت 20:33 | نوشته ‌شده به دست مسافر میلاد | ( نظرات )

نخستین جلسه از دوره  بیست و پنجم  کارگاه‌های آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران، جمعیت احیای انسانی کنگره 60  نمایندگی صالحی  به استادی مسافر کمک راهنما اکبر، نگهبانی مسافر یونس و دبیری مسافر مهدی با دستور جلسه (وظایف راهنما و رهجو و تولد پنجمین سال رهایی مسافر کمک راهنما جمال) روز شنبه 26 بهمن‌ماه 1398 ساعت 17 بعدازظهر آغاز به کارکرد.

شخصی که تمایل به درمان داشته باشد و بخواهد سفرش را شروع کند بعدازاینکه لژیون انتخاب می‌کند به‌عنوان رهجو در لژیون پذیرفته می‌شود و همان‌طور که از اسمش مشخص است رهجو یعنی کسی که دنبال یک‌راه و مسیر می‌گردد

خلاصه سخنان استاد:

در خصوص وظایف راهنما و رهجو: قبل از اینکه بخواهند وظیفه‌ای را به انسان محول کنند یکسری افراد می‌آیند و یکسری قوانین را وضع می‌کنند، در تمام ارگان‌ها به این صورت است در کنگره ۶۰ نیز قبل از اینکه به ما وظیفه محول کنند دیده‌بان‌ها قوانینی را وضع کردند و به ما می‌گویند مثل‌اینکه وقتی به هر دلیلی نگهبان تأخیر داشته باشد بایستی ساعت ۵ جلسه شروع ‌شود و دبیر به‌جای نگهبان می‌نشیند و با معرفی دبیر موقت از طرف مرزبانی به‌جای دبیر قبلی جلسه شروع می‌شود.

این را می‌خواهم بگویم وقتی کنگره یکسری قوانین را وضع می‌کند و افراد با تفکرات خاص خودشان در این کنگره جمع هستند با رعایت این قوانین کنگره اجازه درگیری به آنها را نمی‌دهد. حتی اسامی عنوان‌هایی که در کنگره تعیین‌شده هرکدام معنی خاص خودشان را دارند و به آن جایگاه کاملاً مربوط می‌شود. وقتی شخص ابتدا وارد کنگره می‌شود تا سه جلسه به‌عنوان تازه‌وارد و یا مهمان خوانده می‌شود. در این جلسه اصلاً اجباری نیست که شما حتماً باید در کنگره حضور داشته باشید، در این جلسه تمام قوانین و راهکارها کنگره به او آموزش داده می‌شود بعدازآن اگر دوست داشت ادامه می‌دهد در غیر این صورت می‌تواند از مجموعه جدا شود.

شخصی که تمایل به درمان داشته باشد و بخواهد سفرش را شروع کند بعدازاینکه لژیون انتخاب می‌کند به‌عنوان رهجو در لژیون پذیرفته می‌شود و همان‌طور که از اسمش مشخص است رهجو یعنی کسی که دنبال یک‌راه و مسیر می‌گردد. رهجو باید قوانین را رعایت کند که من چند مورد از آنها را ذکر می‌کنم: اول اینکه باید فرمان‌بردار باشد چه در ابتدای سفر، چه در اواسط آن و یا در انتهای سفر باشد، ازآنجایی‌که سفر در کنگره بسیار سریع و آسان است خیلی از رهجوها در حین سفر کنگره را ترک می‌کنند زیرا در اول سفر فرمان‌برداری را دارند ولی با گذشت زمان آن فرمان‌برداری را که باید داشته باشند ندارند.

وقتی شخصی می‌خواهد مسیری را برود که قبلاً نرفته و به مسیر آشنا نیست و نمی‌داند از کجا و چگونه باید برود بنابراین در کنگره شخصی به نام راهنما در اختیار او می‌گذارند که تمام‌مسیر را به او نشان دهد و او را در ادامه سفر کمک نماید. جناب آقای مهندس بارها فرموده‌اند برای رهایی یک شخص نزدیک به ۱۸ میلیون تومان هزینه می‌شود درست است که کنگره رایگان است ولی مفت و مجانی نیست. با توجه به این اوصاف که به شخص احترام می‌گذارند و برای رهایی او چندین نفر خدمت می‌کنند لازم است که او نیز حداقل فرمان‌بردار باشد و به حرف‌های راهنمایش بدون چون‌وچرا گوش دهد.

خلاصه سخنان استاد در باره مسافر:

بخش دوم جلسه ما تولد ۵ سال رهایی آقای جمال علوی است.

ما در سه جهان زندگی می‌کنیم یکی از حسن‌های خوبی که آقای جمال علوی دارد این است که در هر سه جهان فرمان‌بردار است؛ و هر چیزی را که به زبان می‌آورد و چشم می‌گوید در عمل انجام می‌دهد.

جمال سفرش را در قبل از تعطیلات عید شروع کرد و به کسانی که با او سفرشان را شروع کرده بودند با شروع تعطیلات سفرشان را خراب کردند ولی آقا جمال سفرش را ادامه داد و تعطیلات خودش را در کنگره گذراند.

من این رهایی را به آقا جمال علوی و به همه شما و مجموعه کنگره ۶۰ تبریک می‌گویم.

اعلام سفر مسافر جمال:

با بیش از 8 سال تخریب وارد کنگره شدم، آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک، 10 ماه سفر کردم به روش DST با داروی OT با کمک، راهنمای خوبم آقای اکبر ممی زاده، در حال حاضر 5 سال و 45 روز است که آزاد و رها هستم. در ادامه یک سفر نیکوتین داشتم به کمک، راهنمای خوبم آقای رستمی، در حال حاضر 2 سال و 6 ماه است که از بند نیکوتین آزد و رها هستم ورزش در کنگره تنیس روی میز.

آرزوی مسافر جمال:

آرزو میکنم همه مردم ایران خصوصاً اعضای کنگره 60 حال دلشان خوب باشد و همیشه سربلند و پیروز باشند.

خلاصه سخنان مسافر جمال:

این روز زیبا را به تمام مادران عزیز تبریک می گویم، مخصوصاً مادران کنگره ۶۰ امیدوار هستم که فرزندانشان به نتیجه و رهایی برسند؛ من هرچه دارم از کنگره ۶۰ دارم، تازه بعد از ۵ سال معنای زندگی را متوجه شدم؛ جا دارد از این تریبون از آقای ثالثی راهنمای سفر اولم تشکر کنم که بنا به دلایلی دیگر در کنگره حضور ندارند، من سفر اول را خدمت ایشان بودم و سفر دوم را مفتخر شدم که با آقای منی زاده تجربه کنم، هر جه آموختم از این دو بزرگوار بوده است؛ خدا را شکر می‌کنم که به کنگره آمدم و مسیر زندگی من متحول شد و همچنین توانستم راهنمای عده دیگری باشم، از نظر من اگر رهجو فقط یک کلمه "فرمانبرداری" را خوب بفهمد و عمل کند، به نتیجه می رسد من در طول سفر اول با عید نوروز مواجه شدم، در آن زمان کنگره ۶۰ تعطیلی نداشت، من از روی فرمانبرداری ایام تعطیلات عید را به مسافرت نرفتم و به کنگره آمدم؛ اگر امروز اینجا هستم فقط و فقط به این خاطر است که فرمانبردار بودم، حالا به چه اندازه خوب عمل کردم، راهنمایم باید بگوید؛ خدا را شکر می‌کنم که امروز می‌توانم در این جایگاه خدمت کنم، حال خوبی دارم انشاالله که نصیب شما دوستان عزیز بشود؛ کسانی که به دنبال حال خوش هستند برای گرفتن شال کمک راهنمایی اقدام کنند، توفیق بزرگی بود که خداوند نسیبمان کرد؛ فراموش نکنید "خواستن، توانستن است." از آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان تشکر می کنم، از تمامی دوستان و راهنمایان عزیز تشکر می کنم، همانطور که گفتم من هر چه دارم از کنگره است و در کنگره یاد گرفتم که یاد گرفتن چقدر خوب است.

در ادامه تصویر، تبریک اعضای نمایندگی را با هم می بینیم؛


خدمتگزاران این جلسه:


تهیه گزارش و تایپ: مسافر میلاد،مسافر احسان

عکاس: مسافر میلاد

ویرایش: مسافر یونس


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی عمومی، تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر احمد(نمایندگی رودهن) جمعه 2 اسفند 1398 08:29
سلام خدا قوت و تبریک به عزیزان
همسفر بهارلژیون ششم سه شنبه 29 بهمن 1398 08:50
شادباش به اقا جمال و راهنمای گرانقدر ایشان اقا اکبر
مسافر یوسف لژیون چهارم صالحی دوشنبه 28 بهمن 1398 22:15
خداقوت استاد عزیزم آقا جمال آزاد مردی را به شما وجناب مهندس واکبر آقا وتمام اعضای کنگره ۶۰ تبریک عرض می نمایم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic