در مسیر تکامل با کنگره 60
سه شنبه 26 آذر 1398 ساعت 01:47 | نوشته ‌شده به دست مسافر میلاد | ( نظرات )

دهمین جلسه از دوره بیست و چهارم  کارگاه‌های آموزشی خصوصی مسافران، جمعیت احیای انسانی کنگره 60 نمایندگی صالحی  به استادی دیده‌بان کنگره 60 جناب آقای علیرضا زرکش، نگهبان مسافر بهروز و دبیری مسافر کاوه با دستور جلسه ««گل‌ریزان »» روز دوشنبه 25 آذرماه 1398 ساعت  17 بعدازظهر آغاز به کارد.

خلاصه سخنان استاد:

هفته گل‌ریزان را به تمام اعضاء کنگره 60 تبریک عرض می‌کنم، جشن گل‌ریزانی که امروز به این صورت برگزار می‌شود با گذشته تفاوت دارد، یعنی شخصی که 22 سال قبل وارد کنگره می‌شد و مدتی بعد قطع مصرف می‌کرد یا رها می‌شد به‌هیچ‌عنوان به این شکل نبود که امروزه در کنگره یک نفر به رهایی می‌رسد. در جهان خارج از کنگره پدران و پدربزرگان ما هم از ما عقب‌تر بوده‌اند یعنی نسل‌ها که می‌گذرند انسان‌ها کامل‌تر می‌شوند مثلاً 200 سال پیش به‌وسیله مشکلات و بیماری‌ها و هزاران مسئله دیگر عمر انسان‌ها کوتاه‌تر بود و در کنگره هم همین‌طور است اما با یک تفاوت، خارج از کنگره باید 100 سال بگذرد تا یک نسل تغیر کند، اما در کنگره این تغییر سال‌به‌سال اتفاق می‌افتد، برای همین وقتی یک نفر وارد کنگره می‌شود بدون اینکه بدانم دارای چه مشکلاتی است تنها کافی است بدانم چه موادی مصرف می‌کند؛ چون ما یک مسیر و یک پروتکل داریم که بیست سال جواب داده و هرروز هم دارد بهتر می‌شود.

هر چیزی که کنگره به من می‌دهد حاوی تفکر، تجربه و تلاش است. پشت این جشن تفکرات و تلاش‌های بسیاری نهفته است، نه‌تنها برای کنگره بلکه برای هر شخصی که وارد کنگره می‌شود و می‌خواهد به درمان برسد. هر تغییری که درون مسافر رخ می‌دهد، ابتدا میمنت و مبارکی برای خود شخص است و بعد برای کنگره است؛ یعنی این اتفاق اول به نفع خودمان است، بعد به نفع کنگره. زمانی که در کنگره جشن می‌گیریم نخست حال خودم خوب می‌شود و خیلی چیزها به نفع خودم است. وقتی به دیگران میگویم باور نمی‌کنند مثلاً وقتی میگویم سه روز در هفته می‌آیم کنگره به‌عنوان یک سفر دومی خدمت می‌کنم کسی باور نمی‌کند، می‌گوید چه قدر پول می‌گیری و من وقتی‌که میگویم من هفت روز از هفته را در کنگره هستم صبح زود می‌روم و شب دیروقت به خانه برمی‌گردم می‌گویند مگر چه مقدار درامد کسب می‌کنی از کنگره؟ وقتی در پاسخ می‌گویم کاملاً رایگان است باور و درک این موضوع برای دیگران بسیار دشوار است.

زمانی که یک مسافر به مصرف‌کننده‌ای می‌گوید که من یک‌پنجم از موادم را کم می‌کنم و حالم بهتر می‌شود نمی‌تواند باور کند و برایش غیرقابل‌باور است اما این موضوع برای ما مسافران قابل‌باور است که زمانی که در حال سفر هستیم حالمان خوب است این را می‌خواهم بگویم که وقتی ما جشن شکرگزاری برگزار می‌کنیم و پول می‌دهیم و شاید در قبال این مبلغ چیزی هم دریافت نکنیم دیگران به من می‌گویند علیرضا تو تمام هفته را کنگره هستی حتی در سال مقداری هم پول پرداخت می‌کنی؟ سرکارمان گذاشته‌ای؟ مواد را کم می‌کنی و حالت خوب می‌شود به ما دروغ می‌گویی؟ شاید این سخن‌ها برای خیلی‌ها غیرقابل‌باور باشد اما مسافران و اعضای کنگره 60 این سخن‌ها را خوب درک می‌کنند که ما در جشن گل‌ریزان گرد هم جمع می‌شویم تا از خالق خود تشکر کنیم. من چرا باید تشکر کنم؟

کنگره کاملاً رایگان است، کسی بیاید و پول بدهد؟ اصلاً برای کنگره مهم نیست حتی اگر کسی بیاید و هزار میلیارد هم کمک کند برای کنگره مهم نیست چون برای خداوند مهم نیست، همان‌طور که یک نفر آن‌قدر مواد مخدر مصرف می‌کند تا می‌میرد و یک نفر میاید و به درمان می‌رسد اصلاً برای خداوند مهم نیست چرا که همه‌چیزش را برای انسان گذاشته است و همه‌جوره هم کمک می‌کند، هر جوری که من حرکت می‌کنم به من یاری می‌رساند به چپ بخواهم بروم تمام نیروهایش من را به چپ می‌برند به راست هم که بخواهم بروم همه نیروهایش من را به راست می‌برند این مهم تنها برای من مهم است که امروز در کنگره چه عملی را انجام می‌دهم.

زمانی با خود می‌گفتم ای‌کاش پولی به من می‌رسید یا گنجی پیدا می‌کردم آخر چیزی هم به چنگ نمی‌آوردم اما می‌گفتم این‌همه آدم بی‌حساب‌وکتاب خرج می‌کنند من هم بدون حساب‌وکتاب خرج کنم، آمدم و دیدم جایی است در کنگره که به ما رزق می‌دهد و در این رزق اصلاً هیچ حساب‌وکتابی نیست. چه کسی می‌تواند مواد مخدرش را کم کند و حالش خوب شود؟ چه کسی نفهمیده می‌فهمد؟ آن‌قدر این تغییرات آرام‌آرام و به‌تدریج وارد می‌شوند که ما اصلاً باورمان نمی‌شود. این دستور جلسه‌ها به من یادآوری می‌کنند اگر چیزی حال من را خوب کرد و من در جیبم بگذارمش و بیرون بروم به سر کوچه نرسیده از جیب من خواهد افتاد. من اگر اینجا هستم و خدمت می‌کنم برای بهتر شدن حال خودم است نه صرفاً برای مصرف نکردن مواد مخدر. در واقعیت امر کسی که می‌آید و سفر  می‌کند و رها می‌شود حال جسمی خوبی دارد حالا باید ببینید در طول سفر با روان و جهان‌بینی خودش چه‌کاری کرده؟ این مسئله به انسان اجازه می‌دهد که مکانی برای خود در بهشت خدا برگزیند اما قانونی دارد که اگر روزی خوردی موظف هستی که شاکر باشی، سر بر سجده الله گذاشتن راه و روش دارد قرن‌ها است که انسان‌ها سر بر سجده  خداوند می‌گذارند در هر مسلک و هر مرامی اما من در کنگره آموزش‌دیده‌ام که تنها یک ضلع تشکر کردن است دو ضلع دیگر نیز وجود دارد یکی فهم مطلب و دیگری انجام دادن مطلب است.

من برای حفظ سلامتی خودم و خانواده‌ام وظیفه‌دارم از دیگران نیز محافظت بکنم از چه کسی محافظت بکنم؟ من هیچ‌کس را نمی‌شناسم  من اعتیاد را می‌شناسم من موظف هستم که از اعتیاد و معتاد محافظت بکنم تا او نیز از من محافظت بکند، من موظف هستم که در این مسیر خدمت بکنم، خیلی‌ها هنوز با بدبختی‌های اعتیاد درگیر نشده‌اند، خیلی‌ها هنوز مواد مخدر مصرف نکرده‌اند اما در صف هستند که مصرف‌کننده مواد مخدر بشوند، خیلی‌ها هم مصرف‌کننده مواد مخدر هستند و سختی اعتیاد را تحمل می‌کنند و راهی را برای درمان پیدا نمی‌کنند. نه‌تنها در ایران بلکه در کشورهای دیگر، ما خانواده بسیار بزرگی داریم که موظف هستیم حال خوش را انتقال بدهیم، سخت‌ترین راه این مسیر خدمت مالی است یعنی اینکه بتوانم وادی چهاردهم را اجرا بکنم یعنی آن چیزی که به من داده‌شده و بهره‌مند شده‌ام را در اختیار کسانی که نیازمند آن هستند قرار بدهم.

می‌خواهم بگویم بیاییم و هرچقدر که در توانمان هست مشارکت کنیم، این قانون خداوند است، این هفته جزئی از آموزش‌های کنگره 60 است، مبلغی که در گل‌ریزان پرداخت می‌کنید مهم نیست که چه مقدار است، برای من هم مهم نیست ولی برای خودتان مهم است قرار است در این هفته از خداوند شاکر باشیم، من هیچ کجا را به عظمت کنگره برای بخشش ندیده‌ام، من شمارا تشویق می‌کنم تا با تمام توانتان در این جشن مشارکت کنید، سال قبل در کنگره 10 میلیارد تومان پول جمع شد این مبلغ برای من خیلی زیاد است اما من می‌خواهم بگویم که این مبلغ برای هشتاد هزار نفر که اعضای کنگره می‌باشند مبلغ ناچیزی است در اصل این پول هزینه میلیون‌ها انسانی است که می‌خواهد در آینده وارد کنگره بشوند خیلی‌ها در این راه فدا شدند تا روش تدریجی کشف شود و من بتوانم از این طریق به درمان برسم امروز خداوند اجازه داد تا جمعیت زیادی در کنگره بتوانند احیا بشوند و این جمعیت بدهکارند پس در این مبحث بشتابید. من دیده‌بان مالی هستم و همیشه در محل خدمتم حضور دارم مثقالی از پول کنگره صرف بیهوده نمی‌شود و هدفمند خرج می‌شود تابه‌حال ندیده‌ام در کنگره یک ریال اشتباه خرج بشود هیچ‌کس حتی جناب مهندس دژاکام در کنگره حقوق نمی‌گیرد امیدوارم امسال با فهم بیشتری در این جشن مشارکت کنیم.


در ادامه جلسه، جشن گلریزان با شکوه فراوان برگزار گردید
...

تهیه گزارش و تایپ  :مسافر میلاد

عکاس : مسافر قاسم

ویرایش: مسافر یونس


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: لژیون سردار (لژیون مالی)، کارگاه های آموزشی خصوصی مسافران، مناسبت ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سوده لژیون ششم جمعه 29 آذر 1398 23:54
ممنونم از مطالب خوبی که اقای زرکش در اختیار ما گذاشتند
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات