کارگاه‌ آموزشی عمومی؛ تولد
شنبه 2 آذر 1398 ساعت 20:55 | نوشته ‌شده به دست مسافر یونس | ( نظرات )

چهارمین جلسه از دوره  بیست و چهارم کارگاه‌های آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران،  جمعیت احیای انسانی کنگره 60  نمایندگی صالحی  به استادی دیده‌بان کنگره 60 آقای علیرضا زرکش، نگهبانی موقت مسافر حمید و دبیری موقت مسافر مهدی با دستور جلسه ««وادی سوم و تأثیر آن روی من و جشن تولد سومین سال رهایی مسافر کمک راهنما پیام»»  روز شنبه 2 آذرماه 1398 ساعت  17 بعدازظهر آغاز به کارد.

خلاصه سخنان استاد:

باید دانست که هیچ موجودی به میزان خود انسان، به خویشتن خویش نمی‌اندیشد، یعنی انسان در وادی سوم هنوز در بحث تفکر است و وارد عمل نشده است، در کنگره 60 ، 6 وادی وجود دارد که به مسئله  تفکر اشاره‌کرده و در مورد آن توضیحاتی داده‌شده است و به دنیای بیرون و عمل کردن کاری ندارد. انسان‌هایی که خردمند و دارای تفکر هستند باکسانی که تفکر نمی‌کنند، تفاوت زیادی دارند. کسانی موفق هستند که بیشتر تفکر می‌کنند تا اینکه بدون فکر عمل کنند و به این فکر می‌کنند که چه چیزهایی دارند و چه چیزی ندارند. شما نمی‌توانید کسی را پیدا کنید که مشکل نداشته باشد، حال چه در بحث زندگی شخصی خودش، چه در شخصیت خودش، خانواده‌اش، چه در بحث اقتصاد و جامعه‌اش و اینکه همه انسان‌ها به میزان خودشان مشکلاتی دارند.

وقتی با بعضی از انسان‌ها صحبت می‌کنید، مشکلاتتان را به‌قدری زیاد و حجیم نشان می‌دهند که احساس می‌کنید دیگر برای این اتفاقاتی که افتاده، توان حرکت کردن ندارید، یکی از این مشکلات، اعتیاد است ولی با بعضی دیگر که صحبت می‌کنید، به‌قدری به شما انرژی و امیدواری می‌دهند که احساس می‌کنید می‌توانید حرکت کنید و در کنگره 60 این اتفاق می‌افتد. در کنگره به ما آموزش می‌دهند که چگونه تفکر کنیم که بتوانیم از مشکل اعتیاد عبور کنیم و از مسائل و مشکلات خانوادگی و اقتصادی که داریم هم بتوانیم عبور کنیم. امید داشتن بحث خیلی مهمی است و من دراین‌باره در کلام‌الله مجید خواندم که بزرگ‌ترین گناه ناامیدی است، انسانی که از خداوند و خودش ناامید شود بزرگ‌ترین گناه را مرتکب شده است و به همین دلیل، استاد امین یکی از اضلاع مثلث جهالت را ناامیدی گذاشته‌اند.

ناامیدی ابزاری است برای نیروی منفی که بتواند انسان را از حرکت بازدارد. قدم اول این است که من بتوانم خودم را بپذیرم و اینکه مسائل و مشکلاتم را قبول کنم که این مسائل برای من است قطعاً هرجایی که مشکلی وجود دارد، راه‌حل هم وجود دارد و این‌یک قانون است. حتماً توانمندی است که من بتوانم از اعتیادم، مشکلات و مسائلم عبور کنم و قطعاً در کنگره کسانی هستند که من را راهنمایی کنند.

مسئولیت‌پذیری کار سختی است و هیچ‌کسی نمی‌تواند به‌اندازه خودمان به ما فکر کند، چون من خودم را بهتر از هرکسی می‌شناسم، من می‌دانم که چه مقدار پول در جیبم است و اینکه هیچ‌کسی اندازه خودم نمی‌داند که من چه قدر می‌توانم بپرم، چه مقدار می‌توانم پرتاب کنم و چه توانائی‌هایی دارم، به این دلیل هیچ‌کسی نمی‌تواند به میزان خودم به من فکر کند. یک بحثی در مورد تفکر وجود دارد که اگر من بخواهم به شخص دیگری فکر کنم، دیگر نمی‌توانم به خودم فکر کنم؛ برای این کار یا باید من برای دیگری بایستم یا اینکه دیگری برای من بایستد و یا اینکه هردو این کار را انجام دهیم. می‌گویند که هر شخصی برای خودش حرکت کند و امیدوارم این برای همه در کنگره اتفاق بیافتد.

خلاصه سخنان استاد در باره مسافر:

من به پیام عزیز تولدش 3 سالگی‌اش را تبریک می‌گویم. پیام عزیز با مشکلات و مصائب زیادی وارد کنگره شد. من این را می‌دانم که هیچ‌کسی اتفاقی به کنگره نمی‌آید و اینکه اگر شانسی و اتفاقی وارد کنگره شویم به همین صورت هم‌دست خالی ازاینجا می‌رویم.

همین‌طور این را هم می‌دانم، کسانی که وارد کنگره می‌شوند و در اینجا ماندگار می‌شوند، خیلی مسائل و مشکلات زیادی داشته‌اند و پشت سر گذاشته‌اند و در آن زمان است که قدر کنگره را می‌دانند. کسانی که در کویر هستند و آب شور آنجا را می‌خورند و بعد می‌آیند تهران و آب خوشگوار تهران را می‌خورند، خیلی تفاوت دارد و بعدازآن قدر آن آب را می‌دانند؛ پیام عزیز هم قطعاً ازاین‌گونه انسان‌ها بوده است و با مشکلات خاص خودش وارد کنگره شد الکل مصرف می‌کرد و حال خوشی نداشت. من مطالب زیادی از ایشان یاد گرفتم و  به صورتی شبیه به خود من است. آقا پیام چند باری می‌خواست که شعبه و لژیونش را عوض کند و ایشان با آن منیت و زبان تلخ خودش به کنگره آمد و امروز توانسته است که راهنما بشود و اینکه کسی بتواند دیگران را در مسیری که خودش حرکت می‌کند، راهنمایی کند، لطف بزرگی است. آقا پیام در قسمت مالی کنگره هم خدمت می‌کنند و هرگونه خدمتی بتواند به کنگره انجام می‌دهد.

اعلام سفر مسافرکمک‌راهنما پیام:

آخرین آنتی ایکس مصرفی، الکل و قرص‌های اعصاب و روان، مدت‌زمان سفر اول 11 ماه و 15 روز، روش درمان DST ، داروی درمان OT ، با راهنمایی آقای علیرضا زرکش سفر کردم هم‌اکنون سه سال و 18 روز است که از بند اعتیاد آزاد و رها هستم  همچنین سفر سیگار هم انجام دادم به مدت 10 ماه، به راهنمایی آقای  محمد احمدی، رهایی از بند سیگار 2 سال و یازده ماه.

پیامآرزوی مسافر کمک راهنما پیام:

آرزو می‌کنم همسر سابقم خیلی زود درمان شوند و درمان‌هایی که رویشان انجام می‌شود جواب بدهد و سلامتی خودش رو دوباره به دست بیاورد و همیشه سالم و سلامت باشد و سایه‌اش بالای سر دخترم مستدام باشد.

خلاصه سخنان مسافر کمک‌راهنما پیام:

دیشب با دخترهایم بیرون بودم و یکی از دخترهایم سرماخورده بود و قرار بود امشب برایش DSAP ببرم که همسر سابقم امروز صبح برایم پیامک داد که حالش زیاد خوب نیست و تپش قلب دارد و اگر می‌شود دخترم امروز پیش من بماند تولد؟ من در جواب گفتم که باشه عزیزم. با خودم فکر کردم که اگر زمان مصرفم بود چگونه جواب دخترم را می‌دادم؟ به نظر خودم رفتار زیاد مناسبی نمی‌توانست که باشد و پیش خودم هزاران خیال‌پردازی می‌کردم که مثلاً اگر من را دوست داشتند امروز برای تولدم می‌آمدند.

حسین درست می‌گفت، وقتی‌که وارد کنگره شدم حال خیلی بدی داشتم چون چند بار دست به خودکشی زده بودم و دو بار در بیمارستان اعصاب و روان بستری‌شده بودم، زندگی‌ام تبدیل به ویرانه شده بود روابط اقتصادی، اجتماعی و احساسی را نابود کرده بودم وسط یک ویرانه‌ای بودم که اطرافم را سیاهی، خرابی و نابودی فراگرفته بودند و آن‌قدر انرژی منفی بدی داشتم که همه اطرافیانم را باکارهایم آزار و اذیت می‌کردم. وقتی‌که انسان در تاریکی باشد چیزی را نمی‌بیند و الآن نمی‌توانم خودم را با چند سال پیش مقایسه کنم.

وقتی‌که سن کنگره‌ای ما بالا می‌رود مسئول‌تر می‌شویم، من خودم نسبت به رفتار، گفتار، کردار و آدم‌های اطرافم در نوع ارتباط و تعامل با آنها مسئول‌تر می‌شوم. وقتی‌که در کنگره آموزش می‌بینیم و خدمت می‌کنیم و سن کنگره‌ای ما هرچقدر که بالا برود مسئول‌تر و مسئول‌تر می‌شویم واقعیت این است که من اگر پدر خوبی نباشم نمی‌توانم راهنمای خوبی باشم، ما در کنگره خوب بودن و خوب زندگی کردن را آموزش می‌گیریم تا بتوانیم در دنیای خارج از کنگره نیز بتوانیم زندگی خوبی داشته باشیم.

به قول جناب آقای مهندس، اگر حرف و عمل، صور آشکار و صور پنهان من بر هم منطبق نباشد نمی‌توانم در جایگاه کمک راهنمایی به افراد خواستار رهایی کمکی برسانم.

در کنگره یاد گرفتم که خودم را ببخشم و سعی کردم رابطه‌ام را با خدا و مخلوقات خدا درست و خوب کنم. وقتی‌که آخرین بار اقدام به خودکشی کردم هیچ نیرویی توان این را نداشت که جلوگیری کند و واقعاً درمانده شده بودم و از آقای سعید اختری زاده تشکر می‌کنم که باعث شدند که با کنگره آشنا بشوم و از راهنمای بزرگوارم تشکر می‌کنم که خیلی به من کمک کردند. امروز تفألی زدم به دیوان شمس مولانا که به‌رسم کنگره یک نوشته‌ای را به جناب آقای مهندس، استاد امین و جناب آقای زرکش بدهم که غزل استاد بزرگوارم آقای زرکش را با اجازه گرفتن از خودشان برایتان می‌خوانم؛

حسودان را ز غم آزاد کردم    دل گله خران را شاد کردم

به بی دادان بدادم داد پنهان    ولی در حق خود بیداد کردم

چو از صبرم همه فریاد کردند    چنان باشد که من فریاد کردم

مرا استاد صبر است و ازاین‌رو    خلاف مذهب استاد کردم

جهانی که نشد آباد هرگز    به ویران کردنش آباد کردم

در این تیزا که چون برگ کاه است    به مشتی گل در او بنیاد کردم

فراموشم نکن یا رب ز رحمت    اگر غیر تو را من یادکردم

در ادامه می‌خواهم تشکر کنم از دیده‌بان محترم، جناب آقای مجدیان که پذیرفتند که در قسمت مالی کنگره خدمت کنم و درجایی که من خدمت می‌کنم دیده‌بانان کنگره 60 تشریف دارند و از نزدیک آنها را می‌بینم و از آنها آموزش می‌گیرم و از جناب آقای سلامی، جناب آقای سبزه‌ای، جناب آقای تراب خانی، جناب آقای خدامی، جناب آقای حکیمی و همه این بزرگواران به‌نوعی با قسمت مالی کنگره در ارتباط هستند و از همه این بزرگواران تشکر می‌کنم. از مرزبانان نمایندگی صالحی هم تشکر می‌کنم، در آخر حال خوشم را مدیون خدمت‌هایی هستم که در کنگره انجام داده‌ام چون خدمت کردن در کنگره جهان آدم را عوض می‌کند و امیدوارم مسیری را که انتخاب کرده‌ام لیاقتش را داشته باشم و بتوانم بیشتر خدمت کنم و کسانی که عشق به رهایی دارند به خدمت کردن نیز به همان اندازه عشق داشته باشند.

در ادامه تصویر، تبریک اعضای نمایندگی را با هم می بینیم؛

تهیه گزارش: مسافر امیر

عکاس:  مسافر میلاد

ویرایش: مسافر یونس

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی عمومی، تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic