کارگاه‌ آموزشی عمومی؛ تولد
پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 ساعت 18:11 | نوشته ‌شده به دست مسافر عباس | ( نظرات )

جلسه دوم از دوره بیست و دوم کارگاه‌های آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران کنگره 60، نمایندگی صالحی به استادی دیده بان محترم آقای علیرضا زرکش و نگهبانی مسافر کاوه و دبیری مسافر اکبر با دستور جلسه سیگار  روز پنجشنبه مورخ 1398/02/05 رأس ساعت 17:00 آغاز به كار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

زمانی که در مورد این دستور جلسه می‌خواهم فکر کنم ناخودآگاه به یاد این اتفاق می‌افتم که من در روز یکشنبه در شعبه استاد معین سال‌ها پیش به‌عنوان استاد جلسه بودم. قبل از اینکه جلسه شروع شود با تماس گرفته شد و به من اطلاع داده شد که آقای مهندس در جلسه حالشان خراب‌شده و ایشان را به بیمارستان برده‌اند. آنجا بود که به نظرم رسید جلسه را به هم بزنم ولی ساختار کنگره به‌قدری مستحکم است امکان اینکه جلسه را تعطیل کنیم نبود و بایستی در هر شرایط و زمانی قوانین را رعایت کنیم. به هر صورت جلسه را برگزار کردیم و بعد از جلسه آقای امین باقری از من پرسید که چیزی شده است؟ چون از اول جلسه تا پایان آن فقط دعا می‌کردی که انشا الله خداوند به جناب مهندس عمر طولانی بدهند. بالاخره بعد از جلسه به بیمارستان رفتیم و در شرایط خیلی سختی بودیم چون زندگی خودمان را مرقوم زحمت ایشان بودیم.

در بیمارستان که به ملاقات ایشان رفتم دیدم که کنار ایشان یک بسته‌ای است که گاهی از آن می‌خوردند که در ابتدا فکر کردم در حال خوردن شکلات هستند و با خود گفتم که جناب مهندس حالشان خوب است که بعدها فهمیدم آدامس نیکوتین می‌خوردند.

اتفاقی که قرار بود به یک مسئله بد منجر بشود، انسان‌هایی که صاحب تفکر و اندیشه هستند می‌توانند شرایط با نفع خودشان تغییر دهند و آن اتفاق باعث شد درمان سیگار در کنگره جرقه بخورد و همین موضوع باعث شد خیلی‌ها سیگار خود را درمان کنند. لازم به یادآوری است که جناب مهندس تأکیددارند شخصی که سفر می‌کند و به رهایی می‌رسد اگر نتواند سیگار خود را درمان کند به رهایی نرسیده است و همچنان یک مصرف‌کننده است. وقتی سفر می‌کنی و سیگار را کنار می‌گذاری اتفاقاتی خوبی برای انسان می‌افتد. اولین اتفاق این است که چهره باز می‌شود و دیگر بوی بد نمی‌دهد. امیدوارم کسانی که به کنگره می‌آیند سیگار خودشان را هم کنار بگذارند و از مصرف آن دردشان بگیرد چون اگر درد باشد درمان در کنگره وجود دارد.

خلاصه سخنان استاد درباره مسافر :

افرادی که به کنگره می‌آیند ما نمی‌دانیم که آیا این شخص به درمان می‌رسد یا خیر و این موضوع به خواست او ارتباط دارد اما خواست انسان در ادامه مشخص می‌شود و راهنما و افرادی در لژیون هستند و اعضایی که در کنگره هستند متوجه این مسئله می‌شود که آیا این فرد واقعاً می‌خواهد به رهایی برسد یا خیر. زمان بر هر چیزی که بگذرد حقیقت بودن یا نبودن آن و سفیدی یا سیاهی آن کاملاً مشخص می‌شود. این احساس دقیقاً در سفر اول محمود در من به وجود آمد که ایشان در حال تغییر کردن هستند. با شرایط متفاوتی که همه دارند و محمود هم داشت آمد و به‌خوبی سفر کرد و به رهایی رسید. به خودش و خانواده محترمشان و همین‌طور راهنمای همسفرشان تبریک عرض می‌کنم. اتفاقی که برای محمود افتاد این بود که همسفر خیلی خوبی داشت. محمود در لژیون هم خیلی به من کمک کرد. از همان سفر اول ما یاد می‌گیریم که کمک‌حال دیگران باشیم و محمود به‌عنوان دبیر لژیون خیلی مفید و مؤثر بود.

اعلام سفر مسافر:

آخرین آنتی ایکس مصرفی شیشه، مدت ده و شش روز به روش دی اس تی با داروی اوتی با راهنمایی استاد بزرگوارم آقای علیرضا زرکش سفر کردم، در حال حاضر مدت یک سال و پانزده روز هست که آزاد و رها هستم. ضمناً یک سفر نیکوتین داشتم به راهنمای آقای سعید اختری زاده در حال حاضر هم مدت ده ماه هست که از بند نیکوتین آزاد و رها هستم.

آرزوی مسافر:

امیدوارم روزی برسد که بتوانم به درجه راهنمایی برسم و شال نارنجی را کسب کنم و بتوانیم با کمک هم در شهرمان یک شعبه از کنگره 60 بزنیم.

خلاصه سخنان مسافر:

در ابتدا از بنیان کنگره جناب آقای مهندس و همین‌طور از خانواده محترمشان تشکر می‌کنم. بعدازآن از راهنمای خودم آقای علیرضا زرکش که در این دو سال خیلی اذیتشان کردم، تشکر می‌کنم. به‌جز آقای زرکش که من خیلی به ایشان زحمت دادم دو تن از اعضای لژیون یعنی آقا پیام و آقا بهروز هم خیلی به گردن من حق‌دارند و بسیار سپاسگزار ایشان هستم. از راهنمای سیگارم آقای سعید اختری زاده تشکر می‌کنم. اولین باری که من وارد کنگره شدم به همراه همسرم که از همان ابتدا همسفرم بود به پارک طالقانی رفتیم در آنجا آقای دکتر حاج رسولی اولین چیزی که از من پرسیدند این بود که واقعاً خود می‌خواهی یا به خاطر خانواده این تصمیم را گرفته‌ای؟ آنجا بود که من تصمیم قطعی را گرفتم و به شعبه صالحی آمدم در خدمت آقای زرکش. روزهای اولی که وارد لژیون شدم معنی رهایی را اصلاً نمی‌دانستم تا اینکه مدتی گذشت و برای خودم هدف‌گذاری کردم. هدف اولم رهایی بود که به کمک آقای مهندس و آقای زرکش به آن رسیدم. هدفم دوم در این زمینه بود که وقتی افرادی می‌دیدم برایشان تولد می‌گیرند منقلب می‌شد و برای خودم هدف‌گذاری کردم که به این جایگاه برسم. هدف سومم را در آرزویم گفتم که انشا الله بتوانم به جایگاه کمک راهنمایی نائل شوم. یک نکته هم در مورد دستور جلسه داشتم؛ در فوتبالیست‌ها یک مسئله‌ای زبان زد است و این است که اگر در بیست دقیقه اول بازی بتوانی به گل برسی بازی راحتی خواهی داشت و من این کار را در سفرم انجام دادم و بعد از پنجاه روز به لژیون سیگار رفتم و سفرم را آغاز کردم و خیلی راحت توانستم به رهایی رسیدم. به تمام سفر اولی‌ها توصیه می‌کنم که این کار را بکنند.

خلاصه سخنان راهنمای همسفر:

خیلی خوشحالم که امروز شاهد به ثمر رسیدن یکی از میوه‌های کنگره هستم. امیدوارم که برای عزیزانی که در سفر اول هستند و کسانی که تازه‌وارد کنگره شده‌اند و هنوز مقداری شک دارند این اتفاق بیافتد. بدانند تنها راهی که یک مصرف‌کننده می‌تواند به‌سلامتی دست پیدا کند همین راه است، راهی که امثال آقا محمود رفته‌اند. در مورد همسفر محمود باید بگویم به دلیل شرایط خاصی که دارد مدتی است که حضورش در کنگره مقداری کمرنگ شده است البته بااین‌وجود می‌بینم که سی‌دی‌ها را خریداری می‌کند و با کنگره همراه است. امیدوارم که بتواند شرایط را طوری تغییر دهد که در کنگره حضور هم داشته باشد چون از انرژی جمع استفاده کردن واقعاً حس و حال دیگری دارد. این روز را در ابتدا به جناب مهندس و بعد راهنمای ایشان آقای زرکش و البته به آقا محمود و خانواده محترمشان تبریک عرض می‌کنم و بهترین‌ها را برایشان از خداوند آرزومندم.

خلاصه سخنان همسفر:

این روز عزیز را به جناب مهندس و خانواده محترمشان، راهنمای همسرم آقای زرکش، راهنمای خودم و محمود عزیز تبریک می‌گویم. خواستن توانستن است. محمود خواست و اقدام کرد و توانست. خیلی خوشحالم و امیدوارم مستدام باشد. قبلاً که اشک می‌ریختیم از روی ناراحتی و غم بود اما حالا اشک شوق می‌ریزیم و خداوند را شاکر هستم.

در ادامه جشن تولد...
خدمتگزاران این جلسه:


تهیه گزارش، عکاس و ویرایش: مسافر عباس

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی عمومی، تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مجید شنبه 7 اردیبهشت 1398 07:17
محمود عزیز بسیار مبارک باشد
منصور پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 20:53
سلام و عرض تبریک خدمت اقامحمودگل
منصور پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 20:53
سلام و عرض تبریک خدمت اقامحمودگل
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic