کارگاه آموزشی مسافران
پنجشنبه 23 اسفند 1397 ساعت 18:03 | نوشته ‌شده به دست مسافر عباس | ( نظرات )

 

جلسه نهم از دوره بیست و یکم کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه مسافران کنگره 60، نمایندگی صالحی به استادی دیده بان محترم آقای محمد صادق صداقت و نگهبانی مسافر عباس و دبیری مسافر حسین با دستور جلسه  وادی هفتم و تأثیر آن روی من؛ رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌کنیم روز سه‌شنبه مورخ 1397/12/21 رأس ساعت 17:00 آغاز به كار نمود.

 

خلاصه سخنان استاد:

سال‌هاست در این نمایندگی رسم بر این است که با حضور شخصی که این مکان را در اختیار کنگره 60 گذاشته‌اند یعنی جناب سرهنگ صالحی جشن می‌گیریم. در مورد وادی هفتم که رمز و راز کشف حقیقت موردبحث است باید عرض کنم که مرحله اول یافتن راه است. سالیان دراز بود که افراد بسیاری به دنبال راه درمان اعتیاد بودند که راه‌های مختلف را هم امتحان کرده بودند اما حالا که ما اینجا هستیم قطعاً به این معنی است که راه‌های دیگر جوابگوی ما نبوده و ما را به هدف نرسانده است برای همین ما آمده‌ایم که در این مجموعه به هدف خودمان که رهایی از دام اعتیاد است دست بیابیم. یافتن راه نیاز به نقشه، نقشه‌خوان و خود راه دارد. این موارد در کنگره وجود دارد. مسیر مشخص است، نقشه راه که همان DST است هم مشخص است و نقشه‌خوان که همان راهنما است هم وجود دارد. این اضلاع دست‌به‌دست هم می‌دهند که ما راه را پیدا کنیم. مرحله دوم وادی آن چیزی است که ما برداشت می‌کنیم. افراد زیادی وارد کنگره می‌شوند ولی همه آن‌ها نمی‌مانند. خیلی از ما دوست داریم که زود به نتیجه برسیم ولی هیچ‌گاه به هدف دست نیافتیم.

اتفاقی که در کنگره می‌افتد این است که باید صبر داشته باشیم. اولین مبحثی که در مشاوره اولیه به تازه واردین داده می‌شود این است که بایستی یازده ماه صبر داشته باشی؛ یعنی اینکه اگر من امروز وارد کنگره می‌شوم چیزی که برداشت می‌کنم یازده ماه به طول می‌انجامد. این موضوع دقیقاً هم‌جهت است باکاری که جناب سرهنگ صالحی انجام می‌دهد. با ایشان که صحبت می‌کردم می‌گفتند که هنوز من در حال کاشتن برای آخرتم هستم. خیلی جالب بود ایشان گفتند که من می‌خواهم از دست این اموال خلاص شوم. البته لازم به ذکر است زمانی که من وارد این مکان شدم جناب سرهنگ در حال سکونت در اینجا بودند. ازاینجا رفتند و من فکر کردم که خانه دیگری خریده درحالی‌که متوجه شدم رفته جای دیگری خانه اجاره کرده است. خانه‌ای که سالیان سال زحمت‌کشیده تا به دست آورده است یک روزی به این جرئت رسید که توانست اینجا را وقف کند. به نظر من هر شخصی که از این نمایندگی به رهایی می‌رسد یک سهم مهمی جناب سرهنگ در این رهایی دارد و این موضوع قانون هستی است.

خوش‌آمد می‌گویم به جناب سرهنگ صالحی و امیدوارم قدر این صندلی‌هایی که رویش نشسته‌ایم، جایگاهی که داریم، این نمایندگی، ایجنت، گروه مرزبانان، راهنماها و همه‌چیزهایی که داریم را بدانیم. آقای مهندس خیلی خوب می‌فرمایند که اگر خونه نداریم خانواده که داریم و هیچ‌کسی نیست که هیچ‌چیزی نداشته باشد. خیلی از ما خیلی چیزها داریم که دیگران آرزوی داشتن آن‌ها رادارند ولی متوجه نیستیم. اگر خوب به اطراف خود نگاه کنیم می‌بینیم عشق، محبت و ایمانی که داریم را خیلی‌ها آرزوی داشتن آن رادارند. یک مقدار اگر بهتر ببینم من فکر می‌کنم کمتر به هستی و خداوند گلایه می‌کنیم و کمتر از خداوند درخواست داریم. مطمئن باشیم اگر این‌گونه رفتار کنیم اتفاقات خوب برایمان رقم خواهد خورد. اولین نعمتی که ما داریم این است که ما یک صندلی در کنگره‌داریم که می‌توانیم از آن استفاده کنیم و این برای تمام عمر ما کافی است. همیشه قدر این جایگاه را می‌دانم و با تمام وجود در کنگره خدمت می‌کنم.

بیانات جناب سرهنگ صالحی:

اگر در مسیری که ارزشمند است حرکت کنیم موفق خواهیم شد؛ یعنی وقتی وارد کنگره می‌شویم باید با صدق وارد شویم. افرادی که به اینجا می‌آیند و توان ماندن ندارند و می‌روند یعنی با خودشان صادق نیستند و نمی‌خواهند خودشان را در مسیر رشد و تعالی قرار دهند. ولی وقتی می‌مانند و به قول مهندس قلابشان گیر می‌کند هم خود و هم جامعه را نجات می‌دهند و هم الگویی می‌شوند برای سایر افرادی که درگیر اعتیاد هستند. دلیل بروز اعتیاد مسائل مملکتی و همین‌طور رفتار خانواده‌های و موارد دیگری هست که شخص به انزوا رو می‌آورد و برای داشتن وضعیت به‌ظاهر مناسب رو به مواد می‌آورد؛ اما با ورود به کنگره به ما آموزش می‌دهند که چگونه خوب زندگی کنیم و ما بایستی این جهان‌بینی را به سراسر کشور انتقال دهیم که این معضل اول مملکت را سروسامان دهیم. جایی بهتر ازاینجا برای سرمایه‌گذاری معنوی نیست. وقتی انسان خودساخته باشد می‌تواند اجتماع را هم نجات دهد. سخنی از بزرگی است که می‌گوید وای به حال آن مسئولی که قبل از اینکه خودش را بسازد رو به اجتماع می‌آورد.

همه‌چیز از جانب خداوند است و اگر خداوند اذن بخشش را ندهد هیچ‌کس نمی‌تواند ببخشد و به‌جانب او باید گرایش پیدا کنیم. باید رشد پیدا کنیم که اگر دو روز مثل هم باشد متضرر شده‌ایم. امیدوارم در هرجایی هستید موفق باشید و به کنگره بیایید اگر کنگره را بررسی کنید می‌بینید که همه آموزش‌ها برگرفته از قرآن است. یک رهبر جامع‌الشرایط دارد که از همه‌چیزش می‌گذرد. چه کسی جرئت می‌کند برای شناخت اعتیاد فرزند خود را با دستان خودش به یک مصرف‌کننده تبدیل کند! دیگرانی هم که می‌بینم لذت می‌برم که رو آوردند به درست زیستن. بدانید که ما هیچ نیستیم و هر چه هست از آن اوست. پس باید دستورات او را خالصاً و مخلصاً اطاعت کنی و وقتی اجرا می‌کنی خودت لذت می‌بری. توصیه من برای شما این است که در مسیر درست قرار بگیرید و از بخواهیم که کمکمان کند و او حتماً ما را یاری خواهد کرد.


سخنان دیده بان محترم جناب آقای علیرضا زرکش:

به مشارکت دوستان که گوش می‌کردم خیلی حالم دگرگون شد، با خودم گفتم جناب سرهنگ صالحی چه حالی دارد. امروز جناب سرهنگ را دعوت کردیم که بگوییم به یادش هستیم و هر جلسه نام جناب سرهنگ صالحی در آکادمی گفته می‌شود و این نام‌ها بی‌ربط نیست اتفاقت بزرگی می‌افتد. من نزدیک سیزده سال است که در کنگره راهنما هستم. رسم بر این نیست که از کسی بپرسیم چقدر داری یا نداری، افراد می‌آیند و می‌روند. لژیون سردار (لژیون مالی) را که از نزدیک با آن برخورد دارم می‌بینم انسان‌ها باهم خیلی متفاوت هستند. افراد زیادی در کنگره هستند که از تمکن مالی خوبی هم برخوردار هستند ولی وقتی سبد جلوی آن‌ها می‌آید حتی دست در جیبشان نمی‌کنند. نمی‌دانم چه اتفاقی در وجود بعضی انسان‌ها می‌افتد که این توانایی یعنی بخشش را می‌توانند به انجام برسانند. نزدیک به شش سال است که این شعبه افتتاح‌شده من چند روز پیش در جلسه راهنماها می‌گفتم که در شعبه‌های دیگر موقعی که سر ماه فرامی‌رسد همه استرس تهیه اجاره رادارند درحالی‌که به لطف جناب سرهنگ ما با این مسئله روبرو نیستیم. باید از ایشان قدردان باشیم و تشکر کنیم. جناب سرهنگ هم جزئی از ما هستند و ظاهراً مکان دیگری را هم در حال آماده‌سازی برای اهدای به کنگره در نظر دارند. این موضوع توانمندی و تفکر می‌خواهد. من به ایشان و همسر گرامی‌شان تبریک می‌گویم و برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم.

اعطای لوح تقدیر و تابلو خط از طرف مسافران و همسفران:

خدمتگزاران این جلسه:


عکاس: مسافر عرفان

تهیه گزارش و ویرایش: مسافر عباس

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی خصوصی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مرضیه همسفرداود پنجشنبه 23 اسفند 1397 21:43
ممنون ازجناب سرهنگ صالحی وخداقوت بابت تمام محبتهاشون
منصور پنجشنبه 23 اسفند 1397 19:20
خداقوت به همه زحمتکشان کنگره۶۰
ویک سپاس ویژه از جناب سرهنگ صالحی
مسافرعباس لژیون دهم پنجشنبه 23 اسفند 1397 19:16
خدا قوت و سپاس فراوان از جناب سرهنگ صالحی الگوی بخشندگی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic