کارگاه آموزشی عمومی؛ تولد
پنجشنبه 22 تیر 1396 ساعت 22:38 | نوشته ‌شده به دست مسافر احمد | ( نظرات )

امروز تولد نخستین سال رهایی مسافر محسن، رهجوی آقای حسین راد را با شور فراوان جشن گرفتیم.


جلسه سوم از دوره  شانزدهمکارگاه‌های آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران کنگره 60، نمایندگی صالحی به استادی آقای حسین راد، نگهبانی مسافر حسین و دبیری مسافر محمدحسین با دستور جلسه وادی یازدهم و تأثیر آن روی من روز پنج‌شنبه مورخ 96/04/22 رأس ساعت 17 آغاز به كار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

دستور جلسه امروز وادی یازدهم است که می‌گوید: «رودهای خروشان و چشمه‌های جوشان همه به بحر و اقیانوس می‌رسند.»

زمانی که من وارد کنگره شدم، در تاریکی بودم. نام این مکان، جمعیت احیای انسانی کنگره 60 است. یعنی یک انسانی که در تاریکی است، در اینجا می‌تواند به‌طرف روشنایی‌ها حرکت کند و احیا شود.

حال اگر من بخواهم از تاریکی‌ها خارج شوم، باید به چشمه‌ای جوشان تبدیل شوم. در زمان اعتیاد، من ساکن بودم. این ساکن بودن، شرایط بسیار بدی را برای انسان به وجود می‌آورد. در کنگره به من گفتند برای رسیدن به خواسته‌ات، باید جاری باشی و حرکت داشته باشی تا تبدیل به رودی خروشان یا چشمه‌ای جوشان شوی. من برای رسیدن به این مهم، به دو موضوع نیاز دارم: یکی منابع اطلاعاتی صحیح و دیگری ایجاد اختلاف‌پتانسیل.

در کنگره 60 منابع اطلاعاتی خوبی در اختیار من قرار می‌گیرد. مثل کتاب 60 درجه، وادی‌ها و... که با استفاده از آن‌ها می‌توانم به چشمه‌ای جوشان تبدیل شوم. هر زمان که من در سکون بود، باید این را بدانم که آموزش من متوقف‌شده است. مسئله آموزش بسیار حائز اهمیت است.

مسئله بعدی ایجاد اختلاف‌پتانسیل است. من برای حرکت کردن نیاز به انرژی‌دارم. این انرژی از طریق ایجاد اختلاف‌پتانسیل به وجود می‌آید. سفر منظم من، کم شدن یک‌پنجم از داروی درمان من، خدمت کردن، انجام عمل سالم و ... در من ایجاد اختلاف‌پتانسیل می‌کند. مسئله خدمت بسیار حائز اهمیت است و مسئله‌ای است که من به آن نیاز دارم. با انجام خدمت من می‌توانم انرژی کسب کنم. درنهایت با انجام این مسائل من به بحر و اقیانوس یا همان خواسته‌ای که دارم می‌رسم.

انسانی که به چشمه‌ی جوشان تبدیل می‌شود، از خودشش جوشش دارد. بین همچنین شخصی و شخص دیگری که از خودش هیچ جوششی ندارد، تفاوت‌هایی وجود دارد. برای مثال همه‌ی انسان‌ها به محبت نیاز دارند؛ انسان‌هایی که از خودشان جوششی ندارند، همیشه به دنبال محبت از سوی دیگران هستند؛ اما کسی که از خودش جوشش دارد، به دیگران محبت می‌کند و در ازای محبتی که کرده است، به او بازمی‌گردد. من در دوران اعتیادم هیچ محصولی برای اطرافیانم نداشتم، تنها چیزی که وجود داشت تخریب بود. در کنگره با سفر منظم و کسب آموزش، ذره‌ذره حال من بهتر می‌شود و به بار می‌رسم؛ این مسئله همان جوشیدن است، یعنی دیگر از خودم جوشش خواهم داشت. انسانی که از خودش جوشش نداشته باشد، فقط مصرف‌کننده است و هیچ محصول یا باری ندارد.


سخنان استاد درباره مسافر:

محسن از خدمتگزاران نمایندگی صالحی است. 5 سال پیش زمانی که شعبه صالحی تأسیس نشده بود، محسن به نمایندگی تهران‌پارس آمد؛ ولی در اواخر سفرش از کنگره رفت؛ ولی ما منتظر محسن بودیم؛ چون حسی که محسن داشت به‌گونه‌ای بود که به کنگره برمی‌گشت. کسانی که قبل از پایان سفر اول از کنگره می‌روند، بهای سنگینی پرداخت می‌کنند؛ چون از فرصتی که در اختیارشان بوده است، استفاده نکرده‌اند. محسن هم‌بهای سنگینی داد و مجدداً به کنگره برگشت.

زمانی که محسن برگشت، سفرش را به‌خوبی شروع کرد و تا پایان سفر، سفر خوب و منظمی داشت و جزو بهترین سفر اولی‌های لژیون چهارم بود. از اول سفر فرمان‌بردار و خدمتگزار بود و ویژگی مهم او سپاسگزار بودن او بود. محسن از آن دسته نبود که بلافاصله بعد از رهایی از کنگره برود؛ چون سپاسگزار بود. در سفر دوم هم در کنگره ماند و در جایگاه‌های مختلف خدمت کرد. برای امتحان کمک راهنمایی هم خیلی مشتاق بود، در آزمون کمک راهنمایی هم شرکت کرد و امیدوارم که در جایگاه کمک راهنمایی هم بتواند خدمت کند.

این روز قشنگ را به جناب مهندس دژاکام و خانواده محترمشان تبریک می‌گویم؛ همچنین به محسن عزیز، همسفر محترمشان و همه‌ی اعضای کنگره 60 تبریک می‌گویم. انشاالله که در تمام مراحل زندگی موفق باشد.


اعلام سفر مسافر:

سلام دوستان محسن هستم یک مسافر، آخرین آنتی ایکس تریاک و قرص، سفر اول 10 ماه و 24 روز، با روش DST، با داروی OT، باراهنمایی آقای حسین راد، رهایی از بند اعتیاد 1 سال و 1 ماه و 20 روز.آرزوی مسافر:

آرزوی من این است که راهنمایم به تمام خواسته‌های قلبی که دارند، برسند.سخنان مسافر محسن:

در ابتدا از همه عزیزانی که در این جشن حضور داشتند تشکر می‌کنم.

من در ابتدا 5 سال پیش به کنگره آمدم. زندگی در اعتیاد، دوران تاریکی است؛ اما به نظر من زمانی که به خاطر رعایت نکردن حرمت‌ها و قوانین، از کنگره رفتم، بدترین و تاریک‌ترین دوران زندگی‌ام را پشت سر گذاشتم و خیلی چیزها را از دست دادم.

در آن زمان اصلاً روی بازگشت به کنگره را نداشتم. چون نخستین بار 12 ماه سفر کردم و در آن مدت سفر کردم و همه‌چیز در اختیار من بود ولی استفاده نکردم.

قبل از اینکه این بار به کنگره بیایم، تصمیم گرفتم که این بار فرمان‌بردار باشم؛ چون کسی می‌تواند فرماندهی جسم خود را به عهده بگیرد که فرمان‌بردار خوبی باشد.

اگر آقای حسین راد نبودند، من امروز در این جایگاه نبودم. من با تمام گیر و گره‌هایی که داشتم به کنگره آمدم و راهنمایم را خیلی اذیت کردم. زندگی‌ام را به ایشان مدیونم و تا آخر عمر مدیون ایشان هستم و همیشه فرمان‌بردارشان خواهم بود. از راهنمای عزیزم کمال تشکر رادارم.

از همسفرم بی‌نهایت سپاسگزارم. من گذشته تاریکی داشتم و همه‌چیزم را از دست دادم و تنها چیزی که برای من ماند، همسرم بود. از ایشان تشکر می‌کنم.

امیدوارم بتوانم با خدمت کردن، بخشی از دین خودم را به کنگره ادا کنم؛ هرچند که این حساب را نمی‌توان صاف کرد چون کنگره به من همه‌چیز داد.

از همه خدمتگزارانی که برای من زحمت کشیدند تشکر می‌کنم، مرزبان عزیز، ایجنت محترم آقای زرکش، مرزبانان دوره قبل، ایجنت سابق شعبه آقای محمد صداقت، برادر لژیونی‌های عزیزم و همین‌طور همه خدمتگزاران کنگره 60.

در آخر از جناب مهندس دژکام و خانواده محترمشان کمال تشکر رادارم.


سخنان همسفر:

من هم این روز قشنگ را خدمت بنیان محترم کنگره 60 جناب مهندس دژکام تبریک می‌گویم. به راهنمای مسافرم آقای راد تبریک می‌گویم. همین‌طور به مسافرم تبریک می‌گویم.

بدترین دورانی که خاطرم است، زمانی بود که محسن از کنگره رفته بود و دیگر روی برگشت به کنگره هم نداشت. در آن زمان برای ترک، به‌جای دیگری مراجعه کرد که شرایط او بدتر شد، مصرف تریاک او چند برابر شد و قرص هم اضافه‌شده بود و روزبه‌روز حالش بدتر می‌شد.

اما خداروشکر به کنگره برگشت و سفرش را شروع کرد. از آقای حسین راد تشکر می‌کنم؛ کلام ایشان همیشه برای محسن حجت است و من خوشحالم محسن نسبت به کسی این حس را دارد که رب اوست.

از مسافرم نیز تشکر می‌کنم. من به‌عنوان یک همسفر سطح دانایی پایینی داشتم، هیچ موقع باهم کنار نمی‌آمدیم؛ اما اکنون در زندگی ما آرامش برقرار است. یکی از خصلت‌های محسن صبوری اوست و در آخر برای ایشان آرزوی کمک راهنمایی را دارم.


در ادامه جشن تولد...


خدمتگزاران این جلسه:


عکاس: مسافر علی

تهیه گزارش: مسافر احمد

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی عمومی، تولدها،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر ناهید دوشنبه 26 تیر 1396 11:12
با سلام وعرض تبریک خدمت اقای راد واقا محسن خدا قوت
اردلان شنبه 24 تیر 1396 18:38
تا باد چنین بادا
اردلان شنبه 24 تیر 1396 18:38
تا باد چنین بادا
شنبه 24 تیر 1396 17:14
انشاءالله پایدار باشید
مسافر هادی لژیون دهم شنبه 24 تیر 1396 16:20
خدا قوّت و عرض تبریک و شاد باش
مسافرمجید لژیون دهم شنبه 24 تیر 1396 09:16
تا باد چنین باد
همسفر بهار شنبه 24 تیر 1396 09:04
خداقوت به آقای راد و تبریک به آقا محسن ارجمند ان شالله در جایگاه راهنمایی خدمت کنید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic