کارگاه آموزشی عمومی؛ تولد نخستین سال رهایی مسافر تهمورث
پنجشنبه 5 اسفند 1395 ساعت 23:00 | نوشته ‌شده به دست مسافر سپهر | ( نظرات )

امروز تولد نخستین سال رهایی مسافر تهمورث رهجوی کمک راهنمای محترم آقای آبتین نورانی را با شور فراوان جشن گرفتیم.


جلسه دوازدهم  از دورهچهاردهم کارگاه‌های آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران کنگره 60، نمایندگی صالحی به استادی کمک راهنمای محترم مسافر آبتین نورانی، نگهبانی مسافر امیر و دبیری مسافر حمید با دستور جلسه جهان‌بینی و فرق نگاه مسافر و معتاد روز پنج‌شنبه مورخ 95/12/05 رأس ساعت 17:00 آغاز به كار نمود.


خلاصه سخنان استاد:

این دستور جلسه در ارتباط با "جهان‌بینی و فرق نگاه مسافر و معتاد" است که هرساله در جمعیت احیای انسانی کنگره 60 برگزار می‌شود.

به‌طورمعمول وقتی می‌خواهم موضوعی را مورد برسی قرار دهم و یا نسبت به آن فکر کنم و بخواهم آن را تجزیه‌وتحلیل کنم؛ به قسمت نفس مراجعه می‌کنم، در حقیقت تمام تفاوت‌ها ریشه در نفس آن موضوع دارد. ما انسان‌ها برای تحلیل کردن هر موضوع نیاز داریم که به نفس آن مراجعه کنیم.

بنابراین به این صورت در نظر می‌گیرم که نفس یک مسافر و یک معتاد چه تفاوتی می‌تواند داشته باشد، به‌این‌علت که جهان‌بینی و نوع نگاه ما برمی‌گردد به صور پنهان و یا همان نفس؛ همچنین مقوله خواسته مهم‌ترین ویژگی نفس است که در جهان‌بینی با آن آشنا شده‌ایم.

یک فرد مصرف‌کننده مواد مخدر زمانی که مواد مصرف می‌کند؛ خواسته این را دارد که فقط مواد مصرف کند و زمانی هم که مصرف نمی‌کند و ترک می‌کند؛ فقط می‌خواهد مواد مصرف نکند. درصورتی‌که مسافر کنگره 60 به این صورت نیست؛ نمی‌خواهد مواد مصرف کند به‌این‌علت که می‌خواهد اعتیاد را بشناسد و می‌خواهد بداند به چه علت مواد مخدر مصرف می‌کند.

یک معتاد به دنبال عوامل گرایش به اعتیاد به بیرون از وجود خود می‌گردد و برای این موضوع به دنبال توجیه‌های مختلف می‌گردد؛ اما یک مسافر در جست‌وجوی عواملِ گرایش به اعتیاد و یا ریشه اعتیاد در درون خودش است. به این منظور که از خود می‌پرسد من به چه علت مواد مصرف کردم؟ در حقیقت برای انجام کار خود به دنبال توجیه نمی‌گردد. باید بدانم که این مقوله به قسمت نفس خودم برمی‌گردد.

فرض کنید که یک مسافر برای خود یک مبدأ دارد که از ابتدا آن را مشخص می‌کند و یک هدف دارد و یک مقصد مشخص دارد. در حقیقت می‌داند در کجای کار قرارگرفته ولی یک معتاد از موقعیت خودآگاهی ندارد و نمی‌داند در کجا قرارگرفته است و یا یک مسافر می‌داند که مواد مصرف می‌کند و نمی‌داند که چرا مواد مصرف می‌کند؛ اما یک معتاد نمی‌داند که مواد مصرف می‌کند و نمی‌خواهد که بداند و بعضی وقت‌ها هم خیال می‌کند که می‌داند.

یک مسافر نقطه شروع حرکتش به سمت مقصد این است که می‌گوید: "من نمی‌دانم که چرا مواد مصرف می‌کنم؟!" درنتیجه مسافر شروع می‌کند به سفر کردن تا بداند به چه علت مصرف‌کننده مواد مخدر شده است.

به‌طورکلی تفاوت‌های بسیاری بین مسافر و معتاد وجود دارد. نکته‌ای دیگر که وجود دارد این است که ازنظر مسافر همه‌چیز امکان‌پذیر نیست؛ اما ازنظر معتاد همه‌چیز امکان‌پذیر است. مسافر می‌داند که اگر بدی و یا خوبی بکارد همان را برداشت می‌کند و یا اگر مصرف مواد مخدر را بکارد، اعتیاد برداشت ولی یک معتاد به این صورت نیست.

وقتی یک مسافر اعمال خوب و یا زشت انجام می‌دهد به درون و نفس خودش برمی‌گردد؛ اما ازنظر معتاد همه‌چیز امکان‌پذیر است. یک مسافر می‌داند اگر گریز بزند درمان نمی‌شود؛ اما یک معتاد می‌گوید گریز می‌زنم و درمان هم می‌شوم.

در آخر باید بگویم که تفاوت‌ها بسیار زیادی بین یک مسافر و یک معتاد وجود دارد که به آن می‌توان اشاره نمود.


سخنان استاد درباره مسافر:

تمام شما دوستان با تهمورث آشنا هستید که یکی از خدمتگزاران خوب شعبه صالحی هستند و همیشه در حال فعالیت هستند. اگر از من بپرسند که در این چند سال بهترین رهجویی که داشتید چه کسی بوده است، بدون تردید میگویم تهمورث، همچنین این روز زیبا و نخستین سال رهایش را به خودش و اعضاء کنگره تبریک میگویم.

فرمان‌بردار بودن و عاشق کنگره بودن تهمورث حاکی از یک عقبه نیرومندی است و من بدون شک اطمینان داردم که در آینده هم موفق خواهد بود. از تهمورث می‌خواهم که با تمام توان خود ادامه دهد و خود او هم مطمئن باشد که در آخر امر؛ امر اول اجرا می‌شود.

 

اعلام سفر مسافر:

تخریب 10 سال، آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک، شیره، گرس، قرص‌های روان‌گردان، مدت 11 ماه و 26 روز سفر کردم به روش DST با داروی OT با کمک راهنمایی آقای آبتین نورانی، ورزش در کنگره بسکتبال و والیبال، رهایی 1 سال و 6 ماه؛ در ضمن مسافر سیگار هستم، 10 ماه و 10 روز سفر کردم به روش DST با نیکوتین خوراکی با کمک راهنمایی آقای احمد رستمی، رهایی از نیکوتین 1 سال


آرزوی مسافر:

آرزو می‌کنم تمام دوستانی که در سفر اول و یا سفر دوم هستند، سفر سیگار را تجربه کنند و به رهایی نیکوتین برسند.


سخنان مسافر تهورث:

من در ذهن خود خاطره‌ای دارم که عنوان می‌کنم. نخست اینکه سال 88 را به یاد می‌آورم که حال خوبی نداشتم و به مرز خودکشی هم رسیدم و یا به کتاب قران مراجعه کردم که این موضوع مصرف مواد مخدر تمام شود.من فکر هم نمی‌کردم که مصرف مواد مخدر دلیل این حال و روز باشد. در دوران مصرف مواد مخدر که 11 سال طول کشید 4 سال از آن به دلیل مصرفی که داشتم شب‌ها نمی‌خوابیدم و روزها هم 4 ساعت بیشتر نمی‌خوابیدم و به همین دلیل سیستم بدنم از تعادل خارج‌شده بود. من خاطر میاورم که شب‌ها به‌اندازه کل عمرم نماز می‌خواندم و به خدا می‌گفتم چرا به این اندازه حال من خراب است.

در خانه‌ای که قبلاً در آن ساکن بودیم؛ یک حیاط‌خلوت داشتیم و من آن‌قدر به دیوار آن تکیه کرده بودم که جای کمرم آنجا مانده بود. دیگر خسته شده بودم و شاید در سال 10 بار ترک مواد مخدر را تجربه ‌کردم.

به‌جایی رسیده بودم که گفتم خیر من باید زندگی خود را تمام کنم و به همین علت نزدیک به 300 عدد قرص گرفتم و آن‌ها را از بسته خود خارج کردم؛ اما قبل از اینکه قرص‌ها را بخورم می‌خواستم یک‌بار کتاب قران را بازکنم که سوره 15 از آیه حج آمد که در ارتباط با خودکشی است که می‌گوید: «طنابی به سقف آسمان درآویز و سپس طناب را ببر "به این منظور که نفس خود را قطع کن"، آنگاه بنگر که حیله تو از خشمت فرومی‌نشیند و یا این عمل تو اثری در عالم خواهی داشت.» تا اینکه من از کاری که می‌خواستم انجام دهم بازگشتم؛ اما من همان‌طور به مصرف خود ادامه دادم.

این موضوع گذشت تا من سال 93 با شخصی آشنا شدم که کنگره را معرفی کرد و به من گفت: «برویم و کنگره را ببینیم.» تا اینکه من به اینجا آمدم و مشاوره نخستم با آقای شروین برادر آقای آبتین بود. شاید به دلیل تخریبی که داشتم؛ از سفر اولم، 3 ماه نخست را به یاد نمی‌آورم و تنها روز اول مشاوره را در ذهن دارم.

درنهایت جلسه سوم بود که وارد شعبه صالحی شدیم و من در لژیون آقای آبتین نورانی نشستم. در طول سفر اول خیلی از برادر لژیونی‌هایم آمدند و رفتند ولی من همچنان در لژیون ماندم و هر سؤالی که دارم از ایشان می‌پرسم.

من در درجه نخست از کمک راهنمای خوبم تشکر می‌کنم و خداوند را شکر می‌کنم که در این جایگاه هستم. از آقای مهندس که کنگره 60 را بنیاد کردند سپاسگزارم که باعث شد تا من بتوانم خیلی از مسائل را بفهمم؛ همچنین از خانواده محترمشان سپاسگزارم.


در ادامه جشن تولد...


خدمتگزاران این جلسه:عکس و تهیه گزارش: مسافر سپهر 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی عمومی، تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
اردلان شنبه 7 اسفند 1395 08:31
تا باد چنین بادا
تبریک به تهمورث عزیز و استاد عزیزم آقا آبتین
اردلان شنبه 7 اسفند 1395 08:30
تا باد چنین بادا
احمد جمعه 6 اسفند 1395 19:49
عرض تبریک خدمت تهمورث عزیز و آقای نورانی.
سپهر عزیز خداقوت ممنون بابت تهیه گزارش خوبت.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic