کارگاه‌ آموزشی عمومی؛ تولد
پنجشنبه 27 آبان 1395 ساعت 22:47 | نوشته ‌شده به دست مسافر احمد | ( نظرات )
جلسه سیزدهم از دوره سیزدهم کارگاه‌های آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران کنگره 60، نمایندگی صالحی به استادی آقای حسین صداقت، نگهبانی آقای اردلان و دبیری آقای حسین با دستور جلسه برای چه ورزش می‌کنم؟ جهان‌بینی ورزشی روز پنج‌شنبه مورخ 95/08/27 رأس ساعت 17:00 آغاز به كار نمود.

در ضمن امروز تولد اولین سال رهایی مسافر هادی احمدوند رهجوی آقای حسین صداقت را با شور فراوان جشن گرفتیم.

خلاصه سخنان استاد:

دستور جلسه امروز، جهان‌بینی ورزشی است. جهان‌بینی، پارامتر مهمی است که با ورود به جمعیت احیای انسانی کنگره 60، به من آموزش داده می‌شود. نقش جهان‌بینی در طول درمان فوق‌العاده مهم است.

اولین قدم من، با تغییر نگاه من نسبت به نوع مواد مصرفی شروع می‌شود؛ اگر این تغییر رخ ندهد، در طول درمان نمی‌توانم به شربت تریاک (OT) به چشم یک دارو نگاه کنم؛ این تغییر نگاه باعث می‌شود که از OT، برای درمانم استفاده کنم، نه برای نشئگی. نقش جهان‌بینی، در طول زندگی نیز کاملاً آشکار است.

جناب مهندس حسین دژاکام، بحث جهان‌بینی ورزشی را به چند دلیل مطرح کردند. یکی به لحاظ آسیب‌های ورزشی که پیش می‌آمد، مسئله بعدی اینکه من چرا باید ورزش کنم؟ و نگاه من نسبت به ورزش چگونه است؟

وقتی من نگرش درستی از ورزش ندارم، در ورزش آسیب خواهم دید. نوع نگاه درست به ورزش، افسردگی و بی‌انگیزگی من را از بین می‌برد؛ چون می‌دانم برای چه ورزش می‌کند.

طبق فرمایش جناب مهندس دژاکام: «هرچه کار بیشتری از عضلات بدن کشیده شود، عضلات آماده‌تر و قوی‌تر خواهند بود.»

من تجربه بسیار بدی از جهان‌بینی تاریک ورزش دارم و درگیر نگاه تاریک در ورزش بودم. وقتی کسانی را می‌دیدم که مدت‌های زیادی تلاش کرده بودند و ازلحاظ فیزیکی به جایگاهی رسیده بودند، تصور می‌کردم که من هم در زمان کوتاهی می‌توانم به آن جایگاه برسم. همین مسئله آسیب بدنی و ورزشی به من وارد کرد. نگاه درست به ورزش به من کمک می‌کند و به من آموزش می‌دهد که برای سلامتی و شادابی‌ام ورزش کنم.

با این نگاه، هیچ‌وقت در ورزش بازنده نخواهم بود؛ چون برای سلامتی و شادابی ورزش می‌کند.

سخنان استاد درباره مسافر:

امروز تولد هادی عزیز است. خوشحالم که تغییرات بسیار بارزی را در وجود هادی می‌بینم. هادی بی‌نهایت به‌هم‌ریخته بود، خیلی بیشتر ازآنچه خودش تصور می‌کرد. در اوایل سفر دومش روحیه خرابی داشت. برای اینکه راه‌حل مشکلاتش را پیدا کند به راهش در کنگره ادامه داد. درگیری‌های ذهنی مانع از پیشرفت هادی می‌شد؛ ولی هادی دست از تلاش برنداشت، گوش‌به‌فرمان بود و همین باعث شد که به‌مرور زمان از حال خرابی که داشت خارج شود.

بااینکه مشغله‌های کاری زیادی داشت، خدمت گرفت و به‌خوبی خدمت کرد. در حال حاضر هم تلاش می‌کند تا به جایگاه کمک راهنمایی برسد. من این روز عزیز را به جناب مهندس دژاکام، هادی عزیز، همسفرانش و خانواده‌ی کنگره 60 تبریک می‌گویم.

اعلام سفر مسافر:

تخریب 15 سال، آنتی ایکس مصرفی شیشه و تریاک، سفر اول 13 ماه، روش درمان DST، داروی درمان OT، ورزش در کنگره والیبال، راهنمای سفر اولم آقای شیرمحمدی و راهنمای سفر دوم آقای حسین صداقت، رهایی از بند اعتیاد 1 سال و 6 ماه.


آرزوی مسافر:

آرزو می‌کند تمام سفر اولی‌ها قدر این صندلی را بدانند و آگاه باشند که در چه جایگاهی هستند.


سخنان مسافر هادی:

ابتدا خداوند را شاکرم که در اینجایگاه هستم. قبل از ورودم به کنگره 60، شرایط سختی را تجربه کردم. من همسر و خانواده‌ام را ترک کرده بودم. یادم است مدتی را در جنگل می‌خوابیدم؛ فراموش نمی‌کنم که یک‌زمانی انسانیتم را فراموش کرده بودم. ولی خدا را شکر می‌کند که هم‌اکنون دوستان خوب و استادانی مثل آقای حسین صداقت و آقای زرکش را دارم. من با شرایط بسیار بدی وارد کنگره شدم. در ابتدا فقط به دنبال راهی بودم که بهانه را از دست اطرافیانم بگیرم و کار خودم انجام دهم، اما به لطف خدا شرایط به‌گونه‌ای رقم خورد که به رهایی رسیدم.

از خانم فریده راهنمای سفر اول و خانم عابدی راهنمای سفر دوم همسفرم تشکر می‌کند، همین‌طور از آقای شیرمحمدی راهنمای سفر اول و آقای حسین صداقت راهنمای سفر دوم خودم بی‌نهایت سپاسگزارم که با تمام وجود به ما آموزش دادند تا بتوانیم اینجایگاه را تجربه کنیم.


سخنان همسفر زهرا:

یاد روزی افتادم که تازه وارد کنگره شده بودم، اصلاً حال خوبی نداشتم؛ دائماً گریه می‌کردم و اصلاً متوجه جملات نمی‌شدم. تا اینکه بعد از سه جلسه صحبت‌های خانم فریده و آرامشی که در کلام ایشان بود، من را به سمت ایشان جذب کرد. آموزش‌های زیادی از خانم فریده گرفتم. ایشان به من می‌گفتند خودت را دوست. داشته باش و به‌واسطه این دوست داشتن، من باید خنده و شادی را به خانه می‌آوردم. یک‌زمانی من معنی گریه خوشحالی و اشک شوق را نمی‌دانستم؛ ولی الآن آن را می‌فهمم و احساس می‌کند.

از خانم آذر عابدی تشکر می‌کنم. ایشان باعث شدند که من عشق را در زندگی‌ام جاری کنم. ایشان به من آموخت تا چگونه با اطرافیانم برخورد کنم؛ و قالب جدیدی برای من ساختند. از آقای صداقت سپاسگزارم که مسافرم را باظرافت تمام راهنمایی کردند. حضور هادی در کنگره، بعد از سفر اول کمرنگ شده بود؛ ولی آقای صداقت با خدمتی که به هادی دادند، باعث شدند نیروی جدیدی بگیرد و قدم‌های خودش را محکم‌تر از قبل بردارد. فرزندم کودکی‌اش را به ما بخشید. هادی تا زمانی که مصرف‌کننده بود هیچ‌وقت در جشن تولد امیرعلی نبود، ولی الآن با عشق تمام حضور دارد.

از همه عزیزان که در این جشن حضور پیدا کردند تشکر می‌کند. از آقای مهندس دژاکام بنیان کنگره 60 سپاسگزارم. از آقای شیرمحمدی و آقای صداقت و همین‌طور خانم فریده و خانم آذر به خاطر زحماتی که برای ما کشیدند، بی‌نهایت سپاسگزارم.


سخنان کمک راهنمای همسفر:

سلام دوستان آذر هستم یک همسفر. خیلی خوشحال هستم که تولد آقا هادی بهانه‌ای شد تا امروز در نمایندگی صالحی در خدمت شما باشم. هرکسی که وارد کنگره 60 شد و تابلوی کنگره را خواند، بداند که اینجا جز احیاء چیز دیگری اتفاق نمی‌افتد.

خانم فریده زحمت بسیار زیادی برای همسفر آقا هادی کشیدند؛ بیشترین هدایت از طرف کمک راهنما در سفر اول است. کمک راهنما از خودش عبور می‌کند تا رهجو به درمان برسد. من هم در سفر دوم در خدمت خانم زهرا بودم؛ امیدوارم که نهایت استفاده را از مطالب بیان‌شده ببرد و در زمان مناسب از آن‌ها استفاده کند. از آقای حسین صداقت تشکر می‌کند، زحمات بسیار زیادی برای آقا هادی کشیدند. آقای حسین صداقت به هرکدام از رهجوهایشان یک نگاه خاص و متفاوت دارند و در هر نگاه خواسته‌ای از آن رهجو. دارند؛ من فکر می‌کند خواسته ایشان از آقا هادی این باشد که در امتحان کمک راهنمایی قبول شود. در آخر این تولد را به‌تمامی اعضای کنگره 60 تبریک می‌گویم.مرزبان کشیک: مسافر عباس ظهوری


عکاس: مسافر رضا
تهیه گزارش: مسافر مهدی
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی عمومی، تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
علی اکبر غفاریان یکشنبه 30 آبان 1395 09:35
اقا هادی پایان هر نقطه سر اغاز خط دیگری است.اولین سال رهایت را تبریک میگم.همچنین به استاد جهان بینی خودم جناب اقای صداقت نیز تبریک عرض مینمایم.
همسفر بهار شنبه 29 آبان 1395 18:47
خداقوت،خواهر عزیزم تولدت مبارک، ان شالله مستدام باشی
اردلان شنبه 29 آبان 1395 12:25
تا باد چنین بادا
همسفر طاهره شنبه 29 آبان 1395 09:44
سلام.و خدا قوت به تمام مسافران و همسفران کنگره 60 زهرا عزیز این روز بزرگ را به شما دوست عزیز مسافر آقا هادی و امیر علی گل تبریک میگم آن شالله در جایگاه بالاتر خدمت در کنگره شما را ببینم
مسافرمجید لژیون دهم شنبه 29 آبان 1395 07:14
شادباش به هادی دوست داشتنی و خدا قوت به استاد گرامی جناب صداقت مهربان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات